Audi A5 2019

Evidováno
85
Způsobilost na STK
97,6 %
Ø nájezd (medián)
79 955 km
Dovezeno (43 ks)
51 %

Způsobilé na 30 dnů 2,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 330 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 481 406 Kčmedián 533 535 Kčdo 601 842 Kč

Ročník 2019 Audi A5 má v českých registrech 85 vozů. V provozu zůstává 79 vozů (92,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 43 vozů (50,6 %).

Ročník 201997,6 %
Model celkem96,8 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Audi A5 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,6 % -
6 let96,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (40,0 %), 2.0 Benzín 140 kW (22,4 %), 2.0 Benzín 180 kW (15,3 %).

Nejčastější barva je šedá (34,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 330 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 96,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (96,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 44,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 79 955 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 52 510 až 126 596 km. To odpovídá asi 11 422 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (60,1 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (50,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
23×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
4×
3
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení).
Výhledy · kód 3.5.1.3
3×
5
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
3×
7
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×
8
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
2×

Cenový odhad

481 406
od Kč
533 535
medián Kč
601 842
do Kč

Při nájezdu kolem 150 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km693 000 Kč
100 000 km615 000 Kč
150 000 km534 000 Kč
200 000 km452 000 Kč
250 000 km412 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Audi A5 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 533 535 Kč (při mediánovém nájezdu 149 900 km). Běžné rozpětí je od 481 406 do 601 842 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 670 170 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 455 348 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 693 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 412 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Audi A5 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo69,8 % · 30 vozidel
  • Belgie7,0 % · 3 vozidla
  • Švédsko7,0 % · 3 vozidla
  • Dánsko2,3 % · 1 vozidlo
  • Francie2,3 % · 1 vozidlo
  • ostatní země7,0 % · 3 vozidla
  • země neurčena4,7 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha60,1 % · 220 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,5 % · 75 prohlídek
  • Středočeský kraj19,4 % · 71 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,6 % · 29 vozidel
  • Bílá25,8 % · 23 vozidel
  • Černá24,7 % · 22 vozidel
  • Modrá9,0 % · 8 vozidel
  • Červená7,9 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
19,8 %
evidováno u 52 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 82,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Jiné ročníky Audi A5

Proklepněte konkrétní Audi A5 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.