STK Rožnov, s.r.o., Tvarůžkova 2491
Tvarůžkova 2491, 75661 Rožnov pod Radhoštěm
Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,0 % bez plné způsobilosti, z 206 266 prohlídek)
Způsobilost na STK 94,0 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 44 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Tato stránka shrnuje veřejně dostupná data o stanici technické kontroly v Rožnov pod Radhoštěm. Celkem je v ní 206 266 kontrol; plnou způsobilost má 94,0 % prohlídek.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 23 482 prohlídek, které Tvarůžkova 2491, 75661 Rožnov pod Radhoštěm zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v úterý kolem 9:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||
| út | |||||||||||
| st | |||||||||||
| čt | |||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 8 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 3,8 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 118 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
226 638 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1098,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
29 625 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 143,6 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 332 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 6,5 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 206 266 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,2 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 1 711 | 95,0 % |
| 2009 | 9 820 | 93,6 % |
| 2010 | 10 723 | 93,1 % |
| 2011 | 10 655 | 93,3 % |
| 2012 | 11 280 | 90,8 % |
| 2013 | 10 905 | 91,6 % |
| 2014 | 11 314 | 92,4 % |
| 2015 | 12 386 | 92,7 % |
| 2016 | 10 937 | 93,0 % |
| 2017 | 11 451 | 93,6 % |
| 2018 | 12 057 | 94,3 % |
| 2019 | 12 161 | 94,9 % |
| 2020 | 11 837 | 95,2 % |
| 2021 | 12 253 | 96,3 % |
| 2022 | 12 469 | 95,3 % |
| 2023 | 11 352 | 96,0 % |
| 2024 | 12 103 | 94,9 % |
| 2025 | 11 711 | 95,5 % |
| 2026 | 9 141 | 95,3 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
STK Rožnov, s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 25568655
- Sídlo
- Hukvaldy
- Telefon
- 775 613 421
- stkroznov@stkroznov.cz
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: C, L, M1, N1, O1, O2, OT1, OT2, OT3, OT4, R, S, T, Z.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Zlínský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 59 683 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 35 722, tedy 59,9 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.kód 5.3.3.1.1 | 5,2 / 1 000 | 2,7 / 1 000 |
| U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.kód 4.7.1.2.1 | 82,6 / 1 000 | 52,6 / 1 000 |
| Z brzdového potrubí nebo spojů únik brzdové kapaliny.kód 1.1.11.2.3 | 0,9 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.