AZ SERVIS STK, s.r.o., Kulkova 30
Kulkova 30, 61400 Brno
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 208 121 prohlídek)
Způsobilost na STK 96,1 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 44 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice v Brně podle veřejných záznamů: 208 121 kontrol celkem, medián délky prohlídky 44 min, plná způsobilost 96,1 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 19 290 prohlídek, které Kulkova 30, 61400 Brno zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 10:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||||||
| út | |||||||||||||||
| st | |||||||||||||||
| čt | |||||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 7 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 4,5 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 103 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
297 876 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1431,3 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
11 842 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 56,9 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 611 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 7,7 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 208 121 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 3,8 % ve prospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 2 342 | 96,5 % |
| 2009 | 13 857 | 96,0 % |
| 2010 | 14 623 | 95,3 % |
| 2011 | 14 906 | 95,5 % |
| 2012 | 15 217 | 95,1 % |
| 2013 | 14 490 | 94,7 % |
| 2014 | 12 780 | 96,6 % |
| 2015 | 13 652 | 96,8 % |
| 2016 | 11 780 | 95,6 % |
| 2017 | 10 341 | 96,8 % |
| 2018 | 10 069 | 97,0 % |
| 2019 | 9 397 | 97,5 % |
| 2020 | 9 831 | 97,2 % |
| 2021 | 9 835 | 98,0 % |
| 2022 | 9 920 | 97,2 % |
| 2023 | 8 888 | 96,5 % |
| 2024 | 9 211 | 94,5 % |
| 2025 | 9 930 | 95,3 % |
| 2026 | 7 052 | 95,4 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
AZ SERVIS STK, s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 25311085
- Sídlo
- Brno
- Telefon
- 739095456
- info@az-stkbrno.cz
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Jihomoravský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 82 807 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 34 190, tedy 41,3 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.kód 2.1.3.7.1 | 83,1 / 1 000 | 47,4 / 1 000 |
| Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.kód 4.1.1.2.1 | 107 / 1 000 | 63,1 / 1 000 |
| U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.kód 4.7.1.2.1 | 83,4 / 1 000 | 52,6 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.