STK Rychnov s.r.o., Soukenická 242
Soukenická 242, 51601 Rychnov nad Kněžnou
Způsobilé na 30 dnů 8,2 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 9,0 % bez plné způsobilosti, z 104 272 prohlídek)
Způsobilost na STK 91,0 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 32 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Souhrn dat pro tuto stanici: 104 272 kontrol za celou historii evidence, plná způsobilost 91,0 %. V posledních dvanácti měsících přibylo 8 407 kontrol.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 16 946 prohlídek, které Soukenická 242, 51601 Rychnov nad Kněžnou zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 7:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||
| út | |||||||||||
| st | |||||||||||
| čt | |||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 5 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 5,4 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 53 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
137 961 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1323,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
22 400 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 214,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
800 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 7,7 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 104 272 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,8 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2010 | 416 | 87,3 % |
| 2011 | 2 370 | 90,8 % |
| 2012 | 4 305 | 88,2 % |
| 2013 | 4 709 | 87,2 % |
| 2014 | 5 272 | 88,7 % |
| 2015 | 5 954 | 88,3 % |
| 2016 | 6 399 | 88,7 % |
| 2017 | 6 329 | 88,3 % |
| 2018 | 7 118 | 89,4 % |
| 2019 | 7 200 | 89,1 % |
| 2020 | 7 313 | 90,8 % |
| 2021 | 7 395 | 93,0 % |
| 2022 | 8 256 | 93,3 % |
| 2023 | 7 804 | 93,7 % |
| 2024 | 8 441 | 93,4 % |
| 2025 | 8 553 | 93,7 % |
| 2026 | 6 438 | 94,1 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
STK Rychnov s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 64792749
- Sídlo
- Rychnov nad Kněžnou
- Telefon
- 494 596 255
- info@stkrk.cz
Kategorie vozidel zapsané v oprávnění: L, M1, N1, O1, O2.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Královéhradecký kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 33 275 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 17 686, tedy 53,2 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.kód 5.3.3.1.1 | 14,1 / 1 000 | 2,7 / 1 000 |
| Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.kód 1.4.2.1.1 | 18,4 / 1 000 | 5,6 / 1 000 |
| Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.kód 6.1.2.1.1 | 146,7 / 1 000 | 53,3 / 1 000 |
| V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní.kód 2.1.3.1.1 | 7 / 1 000 | 3 / 1 000 |
| U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).kód 4.1.1.1.4 | 74,5 / 1 000 | 36 / 1 000 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.kód 1.1.11.3.1 | 161,1 / 1 000 | 84,4 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.