AUTORENOVA Plus s.r.o., Mánesova 1477
Mánesova 1477, 47001 Česká Lípa
Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 151 400 prohlídek)
Způsobilost na STK 93,1 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 46 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice v České Lípě podle veřejných záznamů: 151 400 kontrol celkem, medián délky prohlídky 46 min, plná způsobilost 93,1 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 16 157 prohlídek, které Mánesova 1477, 47001 Česká Lípa zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v úterý kolem 8:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | ||||||||||||
| út | ||||||||||||
| st | ||||||||||||
| čt | ||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 7 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 7,2 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 119 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
158 817 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1049,0 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
18 260 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 120,6 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
1 538 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 10,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 151 400 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 0,1 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 2 097 | 90,7 % |
| 2009 | 7 016 | 90,9 % |
| 2010 | 6 978 | 93,4 % |
| 2011 | 7 350 | 94,8 % |
| 2012 | 7 614 | 94,2 % |
| 2013 | 8 175 | 93,9 % |
| 2014 | 8 672 | 94,4 % |
| 2015 | 9 562 | 93,8 % |
| 2016 | 9 293 | 93,5 % |
| 2017 | 9 171 | 93,3 % |
| 2018 | 7 686 | 93,5 % |
| 2019 | 8 928 | 92,9 % |
| 2020 | 8 727 | 92,9 % |
| 2021 | 9 187 | 93,7 % |
| 2022 | 9 301 | 91,8 % |
| 2023 | 8 683 | 92,9 % |
| 2024 | 8 616 | 91,3 % |
| 2025 | 8 180 | 91,4 % |
| 2026 | 6 164 | 92,8 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
AUTORENOVA Plus s.r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 27271251
- Sídlo
- Česká Lípa
- Telefon
- 487 868 924
- info@stkmanesova.cz
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Liberecký kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 58 136 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 24 704, tedy 42,5 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.kód 8.2.2.2.1.1 | 4 / 1 000 | 1,5 / 1 000 |
| Brzdové potrubí nebo spojovací prvky jsou poškozeny nebo deformovány nebojsou nadměrně zkorodovány (tzv. hloubková koroze).kód 1.1.11.3.2 | 4,5 / 1 000 | 1,9 / 1 000 |
| Netěsnost nápravy.kód 5.1.1.5.1 | 96,7 / 1 000 | 41 / 1 000 |
| Z brzdového potrubí nebo spojů únik brzdové kapaliny.kód 1.1.11.2.3 | 1,5 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
| V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.kód 5.3.3.1.1 | 5,5 / 1 000 | 2,7 / 1 000 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.kód 1.1.11.3.1 | 112,8 / 1 000 | 84,4 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.