STK Sezimovo Ústí spol. s r.o., Pod Kovosvitem 1135
Pod Kovosvitem 1135, 39102 Sezimovo Ústí
Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 8,6 % bez plné způsobilosti, z 230 813 prohlídek)
Způsobilost na STK 91,4 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 36 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Statistika stanice v Sezimově Ústí podle veřejných záznamů: 230 813 kontrol celkem, medián délky prohlídky 36 min, plná způsobilost 91,4 %.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 26 807 prohlídek, které Pod Kovosvitem 1135, 39102 Sezimovo Ústí zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v pátek kolem 8:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||||
| út | |||||||||||||
| st | |||||||||||||
| čt | |||||||||||||
| pá | |||||||||||||
| ne |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 11 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 7,4 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 68 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
161 428 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 699,4 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
30 664 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 132,9 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
2 768 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 12,0 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 230 813 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,1 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 1 820 | 90,9 % |
| 2009 | 11 357 | 90,2 % |
| 2010 | 11 494 | 91,6 % |
| 2011 | 11 399 | 91,2 % |
| 2012 | 11 025 | 91,4 % |
| 2013 | 10 664 | 91,7 % |
| 2014 | 10 932 | 90,8 % |
| 2015 | 12 496 | 91,7 % |
| 2016 | 13 437 | 90,7 % |
| 2017 | 14 661 | 90,8 % |
| 2018 | 13 628 | 91,5 % |
| 2019 | 14 302 | 90,6 % |
| 2020 | 14 066 | 92,1 % |
| 2021 | 13 740 | 92,6 % |
| 2022 | 13 973 | 92,3 % |
| 2023 | 13 981 | 92,0 % |
| 2024 | 14 077 | 90,4 % |
| 2025 | 13 592 | 91,2 % |
| 2026 | 10 169 | 92,6 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
STK Sezimovo Ústí spol. s r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 63907011
- Sídlo
- Sezimovo Ústí
- Telefon
- 381 291 277
- stksu@seznam.cz
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Jihočeský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 62 354 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 33 982, tedy 54,5 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v celé šířce běhounu některé části pneumatiky v souladu s požadavky.kód 5.2.3.6.2 | 1,5 / 1 000 | 0,3 / 1 000 |
| Na vozidle nesvítí žádná brzdová svítilna.kód 4.3.1.1.3 | 2,6 / 1 000 | 0,8 / 1 000 |
| Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.kód 8.2.2.2.1.1 | 3,7 / 1 000 | 1,5 / 1 000 |
| Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost.kód 1.1.9.1.1 | 34,9 / 1 000 | 16,4 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.