Stanice technické kontroly Kolín spol. s r.o., Ovčárecká 509
Ovčárecká 509, 28002 Kolín
Způsobilé na 30 dnů 6,2 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 7,7 % bez plné způsobilosti, z 287 396 prohlídek)
Způsobilost na STK 92,3 % · celostátní průměr 92,8 % · medián doby 31 min · celostátní průměr 48 min
Ve kterých měsících se sem jezdí nejméně
Měsíční objem prohlídek za celou historii evidence. Méně prohlídek obvykle znamená kratší čekání, délku fronty ale neměříme.
Tato stránka shrnuje veřejně dostupná data o stanici technické kontroly v Kolíně. Celkem je v ní 287 396 kontrol; plnou způsobilost má 92,3 % prohlídek.
Kdy se sem jezdí na prohlídku
Čas zahájení 33 622 prohlídek, které Ovčárecká 509, 28002 Kolín zapsala za poslední 2 roky. Nejvíc jich začíná v středa kolem 12:00. Není to otevírací doba stanice, jen hodiny, kdy se sem skutečně jezdilo.
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| po | |||||||||||||||
| út | |||||||||||||||
| st | |||||||||||||||
| čt | |||||||||||||||
| pá |
Co tu dělají
Protokoly tu podepisuje 6 techniků. Opakovaná prohlídka, tedy návrat vozu po nálezu závady, tvoří 6,1 % zdejších protokolů.
Doba kontroly
Většina kontrol skončí do 58 min.
Nejčastější závady
Rozdělené podle závažnosti dle směrnice 2014/45/EU. Sloupec „na 1 000“ ukazuje relativní výskyt na 1 000 prohlídek u této stanice.
Lehké závady
345 403 případůkosmetické nebo bez vlivu na bezpečnost, vůz na STK projde
Tato stanice: 1201,8 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 1282,8 na 1 000
Závažné závady
43 706 případůvůz je způsobilý jen na dobu 30 dnů a do té doby musí projít opravnou kontrolou
Tato stanice: 152,1 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 140,6 na 1 000
Nebezpečné závady
3 218 případůvozidlo je vyřazeno z provozu, nesmí jezdit, dokud není opraveno
Tato stanice: 11,2 na 1 000 prohlídek · celostátní průměr: 10,2 na 1 000
Srovnání s celostátním průměrem
Způsobilost u 287 396 prohlídek zapsaných na této stanici. Druhé číslo je celostátní průměr pro stejné druhy prohlídek a stejné kategorie vozidel, aby šlo srovnávat stejné se stejným. Rozdíl je 1,4 % v neprospěch této stanice. Příčinu z dat neurčíme: může jít o stav vozidel, která sem jezdí, o zvyklosti regionu i o to, jak stanice hodnotí. Neříkáme, která z nich to je.
Přepočteno na: druh prohlídky a kategorie vozidla.
Jaké vozy zde projíždějí
5 nejčastějších značek podle počtu kontrol na této stanici.
Statistiky podle roku
| Rok | Celkem | Způsobilost na STK |
|---|---|---|
| 2008 | 4 924 | 93,8 % |
| 2009 | 13 415 | 92,8 % |
| 2010 | 13 906 | 92,0 % |
| 2011 | 13 794 | 92,7 % |
| 2012 | 13 288 | 91,2 % |
| 2013 | 13 688 | 90,1 % |
| 2014 | 13 710 | 90,6 % |
| 2015 | 16 264 | 92,5 % |
| 2016 | 15 344 | 89,6 % |
| 2017 | 17 320 | 91,7 % |
| 2018 | 17 576 | 92,6 % |
| 2019 | 16 491 | 92,9 % |
| 2020 | 16 995 | 93,2 % |
| 2021 | 18 760 | 93,7 % |
| 2022 | 18 612 | 92,2 % |
| 2023 | 16 595 | 93,7 % |
| 2024 | 17 022 | 93,8 % |
| 2025 | 17 055 | 92,9 % |
| 2026 | 12 637 | 91,4 % |
Kde stanici najdete
Kdo stanici provozuje
Stanice technické kontroly Kolín spol. s r.o.
dle registru Ministerstva dopravy
- IČO
- 25050222
- Sídlo
- Kolín
- Telefon
- 321 724 966
- info@stkkolin.cz
Tentýž provozovatel je v registru veden u 2 stanic: Ovčárecká 509, 28002 Kolín.
Jak staré vozy sem jezdí
Stáří vozidel při pravidelné prohlídce, vedle stejného rozdělení v kraji Středočeský kraj. Srovnáváme s krajem, a ne s celou republikou, protože stáří vozového parku je regionální.
Silnější pruh je tato stanice, slabší kraj.
Vracejí se sem řidiči
Z 76 160 vozů, které sem přijely poprvé natolik dávno, že jim mezitím měla vyjít další prohlídka, se jich sem vrátilo 39 546, tedy 51,9 %. Vozy, které sem přijely teprve nedávno, do výpočtu nepatří, jinak by číslo měřilo spíš stáří stanice než návraty.
Co tu zapisují častěji než jinde
| Závada | Tato stanice | Celostátně |
|---|---|---|
| Netěsnost nápravy.kód 5.1.1.5.1 | 120 / 1 000 | 41 / 1 000 |
| Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.kód 2.1.3.7.1 | 125,3 / 1 000 | 47,4 / 1 000 |
| V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné.kód 5.3.3.1.1 | 5,1 / 1 000 | 2,7 / 1 000 |
| Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.kód 1.4.2.1.1 | 9,4 / 1 000 | 5,6 / 1 000 |
| Žádné z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku.kód 1.4.2.1.2 | 1 / 1 000 | 0,7 / 1 000 |
| Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna.kód 4.2.1.1.2 | 6,3 / 1 000 | 4,6 / 1 000 |
Počet záznamů na tisíc prohlídek, vedle celostátního čísla pro tutéž závadu. Čím je rozdíl způsobený, z dat nepoznáme - může být ve vozech, které sem jezdí, i v tom, čeho si tady technici všímají.