Kód motoru

Motor NFZ KAT PSA 1.4 TU - spolehlivost, závady, recenze

Kompletní recenze motoru NFZ KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 65 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
65 kW
Výkon (88 k)
~1 587 cm³
Objem
7,2 l/100 km
Ø spotřeba
180 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 1 082 kg· Produkce 1993-2000· Ø stáří provozovaných vozidel 31,2 roku (medián 32 let)· Pořadí popularity #2783
Evidováno
365
V provozu
45
Způsobilost na STK
91,8 %
STK kontrol
1 331

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 1,6 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 1 331 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 18,3 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

NFZ KAT je výrobní kód motoru z rodiny PSA 1.4 TU (TU3JP/TU5JP). V české registraci je evidováno 365 vozidel s tímto kódem pouze u značky Peugeot.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let7 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let31 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let89,2 %194 kontrol
Stáří 13+ let89,4 %1 105 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km89 kontrol · na podíl je to málo
100 000–200 000 km88,0 %990 kontrol
200 000–300 000 km91,6 %310 kontrol
Nad 300 000 km29 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 1 331 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 91,8 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK je podprůměrná - zpravidla to souvisí s vyšším stářím vozidel s tímto kódem.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení26× (30,2 %)
Brzdové zařízení17× (19,8 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav17× (19,8 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku11× (12,8 %)
Jiné vybavení8× (9,3 %)

Nejčastější závady STK pro motor NFZ KAT

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×

Vozidla s motorem NFZ KAT

Značka a modelPočet
Peugeot 306345
Peugeot 2066
Peugeot 306 Xr2
Peugeot 206 1,6 I1
Peugeot 306 1.6 Sr1
Peugeot 306 1.6 Xr1
Peugeot 306 Sr1
Peugeot Peugeot1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru NFZ KAT podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30691,6 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód NFZ KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 306 (1993–2008): 345 kusů
  • Peugeot 206 (1999–2000): 6 kusů
  • Peugeot 306 XR (1993–1994): 2 kusy
  • Peugeot 206 1,6 I (2000): 1 kus
  • Peugeot 306 1.6 SR (1995): 1 kus

Podobné rodiny motorů

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 364 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1995 (100 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 1 vozidla s tímto motorem.

1995
1993 (69)2008 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj48 vozidel
Plzeňský kraj31 vozidel
Kraj Vysočina25 vozidel
Ústecký kraj24 vozidel
Moravskoslezský kraj23 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem NFZ KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod151 450 km
  • medián178 214 km
  • čtvrtina prohlídek nad203 339 km

Z 71 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19936953,6 %
19948964,0 %
199510063,0 %
19966080,0 %
19972975,9 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem NFZ KAT

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.