Motor LFZ KAT
Kompletní recenze motoru LFZ KAT: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 74 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 1 753 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,6 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.
LFZ KAT je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 624 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.
Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 761 cm³ a výkonu 74 kW (100 HP). Vyráběl se v letech 1992–1997.
Spolehlivost STK podle stáří
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost STK podle nájezdu
Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.
U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.
Spolehlivost na STK
Z celkem 1 753 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 93,6 %.
Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.
Kategorie závad
Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.
Nejčastější závady STK pro motor LFZ KAT
Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.
Vozidla s motorem LFZ KAT
| Značka a model | Počet |
|---|---|
| Peugeot 306 | 173 |
| Citroën Xantia | 146 |
| Citroën Zx | 137 |
| Peugeot 405 | 135 |
| Citroën Xantia | 6 |
| Peugeot 306 Xt | 5 |
| Citroën Xantia 1.8 | 2 |
| Citroën Xantia 1.8 I | 2 |
| Citroën Zx Furio 1.8 I | 2 |
| Citroën Zx 1.8i 16v Break | 1 |
| Citroën Xantia 1.8 I | 1 |
| Citroën Xantia 1.8i | 1 |
| Citroën Zx | 1 |
| Citroën Zx Furio 1.8 I | 1 |
| Peugeot 306 1.8 Xt | 1 |
Spolehlivost podle modelu
Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru LFZ KAT podle modelu.
| Značka a model | STK |
|---|---|
| Peugeot 306 | 93,3 % |
| Peugeot 405 | 94,4 % |
| Citroen Xantia | 95,7 % |
| Citroen ZX | 93,9 % |
Kde se vyskytuje
Podle dat z českého registru vozidel se kód LFZ KAT nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:
- Peugeot 306 (1993–2003): 173 kusů
- Citroën Xantia (1993–1998): 146 kusů
- Citroën ZX (1992–2002): 137 kusů
- Peugeot 405 (1990–1996): 135 kusů
- Citroën Xantia (1993–1996): 6 kusů
Ročník výroby vs. počet vozidel
Rozložení 622 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1993 (251 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.
Kde se nejvíc vyskytuje
Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).
| Středočeský kraj | 70 vozidel |
| Kraj Vysočina | 41 vozidel |
| Plzeňský kraj | 38 vozidel |
| Moravskoslezský kraj | 36 vozidel |
| Hlavní město Praha | 35 vozidel |
Z registru vozidel
Složení vozů s motorem LFZ KAT podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Nájezd při prohlídce STK
stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť
- čtvrtina prohlídek pod120 114 km
- medián153 877 km
- čtvrtina prohlídek nad185 165 km
Z 83 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.
Dovozy podle roku výroby
roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly
| Rok výroby | Vozidel | Podíl dovozů |
|---|---|---|
| 1992 | 47 | 66,0 % |
| 1993 | 251 | 57,4 % |
| 1994 | 180 | 55,0 % |
| 1995 | 85 | 62,4 % |
| 1996 | 29 | 72,4 % |
Proklepněte konkrétní vůz s motorem LFZ KAT
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.