Kód motoru

Motor 10F P2B

Kompletní recenze motoru 10F P2B: spolehlivost na STK, typické závady, výkon 44 kW, provoz v ČR a tipy pro nákup ojetiny.

Specifikace motoru

BA 95 B
Palivo
44 kW
Výkon (60 k)
~1 124 cm³
Objem
6,8 l/100 km
Ø spotřeba
163 km/h
Ø max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 837 kg· Produkce 1990-1994· Ø stáří provozovaných vozidel 34,1 roku (medián 34 let)· Pořadí popularity #1416· Pořadí spolehlivosti #1001 z 2 382
Evidováno
1 187
V provozu
100
Způsobilost na STK
95,0 %
STK kontrol
2 700

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 2 700 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 27,7 % prohlídek. V procentech výše je počítáme mezi způsobilé, i když to data nepotvrzují.

10F P2B je výrobní kód motoru. V české registraci je evidováno 1 187 vozidel s tímto kódem - u značek Citroën a Peugeot.

Jedná se o benzinový čtyřválec o objemu 1 124 cm³ a výkonu 44 kW (59 HP). Vyráběl se v letech 1990–1994.

Spolehlivost STK podle stáří

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různém věku vozidla. Počet kontrol ukazuje, kolik vozidel v dané věkové kategorii bylo vyhodnoceno.

Stáří 0–3 let12 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 4–7 let18 kontrol · na podíl je to málo
Stáří 8–12 let85,9 %441 kontrol
Stáří 13+ let89,2 %1 526 kontrol

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost STK podle nájezdu

Podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK v různých kilometrových pásmech. Ukazuje, jak motor odolává opotřebení.

Do 100 000 km90,3 %176 kontrol
100 000–200 000 km88,6 %1 654 kontrol
200 000–300 000 km88,8 %331 kontrol
Nad 300 000 km69 kontrol · na podíl je to málo

U pásem pod 100 kontrol podíl neuvádíme. Jedna jediná prohlídka by s ním pohnula o desítky procent, a pár takových záznamů bývá spíš překlep v evidenci než vlastnost motoru.

Spolehlivost na STK

Z celkem 2 700 STK kontrol vozidel s tímto kódem motoru v českém registru má plnou způsobilost na STK 95,0 %.

Spolehlivost tohoto motoru na STK odpovídá průměru.

Kategorie závad

Nejčastější kategorie závažných závad (stupeň B a C) z STK kontrol. Ukazuje, kde tento motor má nejvíc problémů - brzdy, světla, emise apod.

Brzdové zařízení23× (33,8 %)
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12× (17,6 %)
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav11× (16,2 %)
Podvozek a části připevněné k podvozku8× (11,8 %)
Obtěžování okolí5× (7,4 %)

Nejčastější závady STK pro motor 10F P2B

Filtrováno na závady spojené s motorem, výfukem, emisemi a provozními kapalinami - vynechány jsou nesouvisející administrativní a karoserijní položky.

B
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.2
3×
B
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.1
3×

Vozidla s motorem 10F P2B

Značka a modelPočet
Peugeot 309789
Citroën Ax202
Peugeot 205167
Citroën Ax 115
Peugeot Peugeot 2052
Citroën Ax 11 E1
Citroën Citroen Ax 11 E1
Citroën Citroen Ax 11 E1
Peugeot 205 1.2 Cj1
Peugeot 2061
Peugeot 309 GL1
Peugeot 309 Graffic1
Peugeot Peugeot 309 D1

Spolehlivost podle modelu

Stejný motor se často chová jinak v různých modelech - záleží na hmotnosti vozu, převodech, typickém stylu jízdy majitele. Níže je podíl prohlídek s plnou způsobilostí na STK motoru 10F P2B podle modelu.

Značka a modelSTK
Peugeot 30995,0 %
Citroen AX97,4 %
Peugeot 20594,4 %

Značky používající tento motor

Kde se vyskytuje

Podle dat z českého registru vozidel se kód 10F P2B nejčastěji vyskytuje v následujících modelech:

  • Peugeot 309 (1990–2002): 789 kusů
  • Citroën AX (1990–1997): 202 kusů
  • Peugeot 205 (1990–2003): 167 kusů
  • Citroën AX 11 (1990–1993): 5 kusů
  • Peugeot Peugeot 205 (1991): 2 kusy

Ročník výroby vs. počet vozidel

Rozložení 1 185 vozidel s tímto motorem podle roku výroby. Nejvíc kusů pochází z roku 1991 (498 vozidel). Graf zahrnuje jen vozidla, u kterých registr uvádí rok výroby. Ten v registru chybí u 2 vozidel s tímto motorem.

1991
1990 (99)2003 (1)

Kde se nejvíc vyskytuje

Top 5 krajů podle počtu vozidel s tímto motorem (podle posledního STK záznamu).

Středočeský kraj130 vozidel
Plzeňský kraj83 vozidel
Kraj Vysočina82 vozidel
Ústecký kraj80 vozidel
Královéhradecký kraj56 vozidel

Z registru vozidel

Složení vozů s motorem 10F P2B podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Nájezd při prohlídce STK

stav tachometru zapsaný při prohlídce, každá prohlídka zvlášť

  • čtvrtina prohlídek pod109 087 km
  • medián149 909 km
  • čtvrtina prohlídek nad176 587 km

Z 154 prohlídek; medián je hodnota, pod kterou leží polovina záznamů.

Dovozy podle roku výroby

roky výroby s alespoň 20 evidovanými vozidly

Rok výrobyVozidelPodíl dovozů
19909947,5 %
199149852,6 %
199235452,3 %
199320354,2 %

Proklepněte konkrétní vůz s motorem 10F P2B

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru a uvidíte záznamy konkrétního vozidla: stav tachometru, STK a počet majitelů.