Volvo XC90 2026

Evidováno
185
Způsobilost na STK
96,8 %
Ø nájezd (medián)
5 936 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 3,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti, z 261 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 746 524 Kčmedián 1 869 000 Kčdo 2 011 900 Kč

Volvo XC90 ročníku 2026 má v ČR 185 vozů. V provozu jich zůstává 184 vozů (99,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,0 % (0 vozů).

Ročník 202696,8 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 184 kW (53,5 %), 2.0 Benzín 228 kW (46,5 %).

Nejčastější barva je šedá (43,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 261 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2025 (98,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 5 936 km, běžně v rozmezí 2 629 až 9 288 km.

Nejvíc kusů je v Praze (55,2 %), pak následují Jihočeský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
2.0 Benzín 184 kW9998,5 %1 758 674 Kč
2.0 Benzín 228 kW8695,7 %1 850 000 Kč

Cenový odhad

1 746 524
od Kč
1 869 000
medián Kč
2 011 900
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 660 000 Kč
50 000 km1 566 000 Kč
75 000 km1 528 000 Kč
100 000 km1 442 000 Kč
125 000 km1 173 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo XC90 ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 869 000 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 1 746 524 do 2 011 900 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 106 545 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 649 050 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 660 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 173 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva XC90 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha14,2 % · 37 prohlídek
  • Jihočeský kraj8,8 % · 23 prohlídek
  • Středočeský kraj2,7 % · 7 prohlídek
  • ostatní74,3 % · 194 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá43,2 % · 80 vozidel
  • Černá23,8 % · 44 vozidel
  • Modrá13,0 % · 24 vozidel
  • Bílá10,8 % · 20 vozidel
  • Hnědá7,0 % · 13 vozidel
  • ostatní2,2 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,9 %
evidováno u 346 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 1 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 787 vozů Volva XC90 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
89,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,2 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
99,9 %
vyvezeno 0,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u XC90 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva XC90

Proklepněte konkrétní Volvo XC90 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.