Volvo XC90 2012

Evidováno
176
Způsobilost na STK
94,2 %
Ø nájezd (medián)
184 043 km
Dovezeno (40 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 1 594 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 214 757 Kčmedián 299 000 Kčdo 330 274 Kč

Volvo XC90 ročníku 2012 má v ČR 176 vozů. V provozu jich zůstává 162 vozů (92,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 22,7 % (40 vozů).

Ročník 201294,2 %
Model celkem94,3 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Nafta 147 kW (79,0 %), 2.4 Nafta 155 kW (15,9 %), 3.2 Benzín 179 kW (2,8 %).

Barevně převládá černá (22,2 %), druhá nejčastější je hnědá-metal (17,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 594 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 94,2 %. Model jako celek dosahuje 94,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 184 043 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 131 094 až 229 603 km. To odpovídá asi 13 146 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (48,5 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Brzdové zařízení24526,0 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení23024,4 %
Podvozek a části připevněné k podvozku22223,6 %
Výhledy12713,5 %
Řízení636,7 %
Identifikace vozidla555,8 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
128×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
82×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
79×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
56×
5
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
52×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
50×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
42×
8
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
40×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 941 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
2.4 Nafta 147 kW13994,0 %279 500 Kč

Cenový odhad

214 757
od Kč
299 000
medián Kč
330 274
do Kč

Při nájezdu kolem 226 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km385 000 Kč
200 000 km309 000 Kč
250 000 km290 000 Kč
300 000 km249 000 Kč
350 000 km238 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo XC90 ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 299 000 Kč (při mediánovém nájezdu 226 000 km). Běžné rozpětí je od 214 757 do 330 274 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 389 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 210 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 385 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 238 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva XC90 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo42,5 % · 17 vozidel
  • Švédsko20,0 % · 8 vozidel
  • Itálie17,5 % · 7 vozidel
  • Nizozemsko5,0 % · 2 vozidla
  • Belgie2,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země12,5 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha27,1 % · 432 prohlídek
  • Středočeský kraj18,3 % · 292 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,5 % · 167 prohlídek
  • ostatní44,1 % · 703 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá22,2 % · 39 vozidel
  • Hnědá metalíza17,0 % · 30 vozidel
  • Černá metalíza15,9 % · 28 vozidel
  • Bílá9,7 % · 17 vozidel
  • Šedá9,7 % · 17 vozidel
  • ostatní25,6 % · 45 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,4 %
evidováno u 197 vozů
ABS
49,9 %
evidováno u 184 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 57,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 97,6 %EURO 6 · 1,4 %EURO 4 · 0,9 %

Jiné ročníky Volva XC90

Proklepněte konkrétní Volvo XC90 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.