Volvo V90 2024

Evidováno
121
Způsobilost na STK
97,8 %
Ø nájezd (medián)
20 596 km
Dovezeno (18 ks)
15 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 241 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 1 098 262 Kčmedián 1 129 900 Kčdo 1 235 249 Kč

V roce 2024 eviduje registr Volva V90 121 vozů. V provozu jich zůstává 119 vozů (98,3 %); ze zahraničí dovezeno 18 vozů (14,9 %).

Ročník 202497,8 %
Model celkem97,8 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (75,2 %), 2.0 Benzín 186 kW (9,1 %), 2.0 Benzín 184 kW (6,6 %).

Nejčastější barva je šedá (42,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 241 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 97,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2023 (99,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 20 596 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 13 492 až 31 811 km. To odpovídá asi 10 298 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (67,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (14,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
6×
2
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 145 kW9197,2 %1 142 778 Kč

Cenový odhad

1 098 262
od Kč
1 129 900
medián Kč
1 235 249
do Kč

Při nájezdu kolem 21 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 115 000 Kč
50 000 km1 027 000 Kč
75 000 km955 000 Kč
100 000 km876 000 Kč
125 000 km816 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V90 ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 129 900 Kč (při mediánovém nájezdu 20 726 km). Běžné rozpětí je od 1 098 262 do 1 235 249 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 299 901 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 036 818 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 115 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 816 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V90 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko50,0 % · 9 vozidel
  • Německo44,4 % · 8 vozidel
  • Portugalsko5,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,1 % · 111 prohlídek
  • Středočeský kraj11,6 % · 28 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,4 % · 25 prohlídek
  • ostatní32,0 % · 77 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá42,1 % · 51 vozidel
  • Černá38,8 % · 47 vozidel
  • Bílá10,7 % · 13 vozidel
  • Modrá8,3 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
40,7 %
evidováno u 154 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 98,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 4 · 0,3 %

Jiné ročníky Volva V90

Proklepněte konkrétní Volvo V90 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.