Volvo V90 2023

Evidováno
105
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
36 412 km
Dovezeno (20 ks)
19 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 236 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 901 170 Kčmedián 1 099 000 Kčdo 1 256 280 Kč

Pro Volvo V90 ročníku 2023 eviduje registr 105 vozů. Aktivně jezdí 101 vozů (96,2 %), dovoz tvoří 19,0 % ročníku (20 vozů).

Ročník 202399,6 %
Model celkem97,8 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (61,9 %), 2.0 Nafta 173 kW (15,2 %), 2.0 Benzín 184 kW (6,7 %).

Nejčastější barva je černá (46,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 236 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 97,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (97,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 36 412 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 21 044 až 81 935 km. To odpovídá asi 12 137 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (58,7 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
5×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
4×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 145 kW65100,0 %1 099 000 Kč

Cenový odhad

901 170
od Kč
1 099 000
medián Kč
1 256 280
do Kč

Při nájezdu kolem 48 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 178 000 Kč
50 000 km1 073 000 Kč
75 000 km994 000 Kč
100 000 km917 000 Kč
125 000 km854 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V90 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 099 000 Kč (při mediánovém nájezdu 48 048 km). Běžné rozpětí je od 901 170 do 1 256 280 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 371 371 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 778 456 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 178 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 854 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V90 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 10 vozidel
  • Švédsko40,0 % · 8 vozidel
  • Dánsko10,0 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha58,7 % · 162 prohlídek
  • Středočeský kraj30,4 % · 84 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,9 % · 30 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá46,7 % · 49 vozidel
  • Šedá35,2 % · 37 vozidel
  • Bílá8,6 % · 9 vozidel
  • Modrá8,6 % · 9 vozidel
  • Červená1,0 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
44,1 %
evidováno u 160 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u V90 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,8 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva V90

Proklepněte konkrétní Volvo V90 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.