Volvo V90 2021
Způsobilé na 30 dnů 1,6 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 510 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 649 000 Kčmedián 703 358 Kčdo 796 275 Kč
V roce 2021 eviduje registr Volva V90 186 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 180 vozů (96,8 %); ze zahraničí dovezeno 92 vozů (49,5 %).
Jak ročník stárne
Volva V90 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,7 % | 60 000 až 100 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (37,6 %), 2.0 Nafta 173 kW (30,1 %), 2.0 Benzín 184 kW (7,5 %).
Nejčastější barva je šedá (53,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 510 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,4 %. Model jako celek dosahuje 97,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 98,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 66 297 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 831 až 95 099 km. To odpovídá asi 13 259 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (53,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (49,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 145 kW | 70 | 98,9 % | 713 151 Kč |
| 2.0 Nafta 173 kW | 56 | 98,1 % | 676 296 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 114 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 838 000 Kč |
| 100 000 km | 732 000 Kč |
| 150 000 km | 634 000 Kč |
| 200 000 km | 527 000 Kč |
| 250 000 km | 471 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo V90 ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 703 358 Kč (při mediánovém nájezdu 114 350 km). Běžné rozpětí je od 649 000 do 796 275 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 872 796 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 572 000 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 838 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 471 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva V90 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Švédsko67,4 % · 62 vozidel
- Německo22,8 % · 21 vozidel
- Dánsko5,4 % · 5 vozidel
- Belgie1,1 % · 1 vozidlo
- Itálie1,1 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,2 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha52,5 % · 268 prohlídek
- Jihomoravský kraj25,9 % · 132 prohlídek
- Středočeský kraj20,2 % · 103 prohlídek
- ostatní1,4 % · 7 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá53,2 % · 99 vozidel
- Bílá18,8 % · 35 vozidel
- Černá17,2 % · 32 vozidel
- Modrá8,1 % · 15 vozidel
- Hnědá2,7 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 85,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volvo V90 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.