Volvo V90 2020

Evidováno
170
Způsobilost na STK
97,7 %
Ø nájezd (medián)
82 180 km
Dovezeno (99 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 624 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 569 000 Kčmedián 649 000 Kčdo 726 802 Kč

V roce 2020 eviduje registr Volva V90 170 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 164 vozů (96,5 %); ze zahraničí dovezeno 99 vozů (58,2 %).

Ročník 202097,7 %
Model celkem97,8 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva V90 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 0,6 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,4 %60 000 až 100 000 km
6 let96,8 %90 000 až 150 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 173 kW (34,7 %), 2.0 Nafta 140 kW (25,9 %), 2.0 Nafta 145 kW (7,1 %).

Nejčastější barva je šedá (47,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 624 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,7 %. Model jako celek dosahuje 97,8 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 97,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 40,5 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 82 180 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 46 296 až 119 686 km. To odpovídá asi 13 697 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
52×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
17×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.5
6×
5
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky.
Obtěžování okolí · kód 8.2.1.2.9
4×
6
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
3×
8
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
2×

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 173 kW5998,1 %700 000 Kč
2.0 Nafta 140 kW4495,7 %576 946 Kč

Cenový odhad

569 000
od Kč
649 000
medián Kč
726 802
do Kč

Při nájezdu kolem 137 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km784 000 Kč
100 000 km700 000 Kč
150 000 km616 000 Kč
200 000 km519 000 Kč
250 000 km465 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo V90 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 649 000 Kč (při mediánovém nájezdu 137 190 km). Běžné rozpětí je od 569 000 do 726 802 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 785 834 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 499 990 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 784 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 465 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva V90 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Švédsko58,6 % · 58 vozidel
  • Německo36,4 % · 36 vozidel
  • Dánsko4,0 % · 4 vozidla
  • Slovensko1,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha55,2 % · 434 prohlídek
  • Jihomoravský kraj26,0 % · 204 prohlídek
  • Středočeský kraj18,8 % · 148 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá45,7 % · 80 vozidel
  • Bílá21,1 % · 37 vozidel
  • Černá17,1 % · 30 vozidel
  • Modrá10,3 % · 18 vozidel
  • Hnědá5,7 % · 10 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
61,9 %
evidováno u 362 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 85,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 585 vozů Volva V90 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
77,8 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
93,2 %
vyvezeno 6,8 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Volva V90

Proklepněte konkrétní Volvo V90 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.