Volvo S40 2007

Evidováno
129
Způsobilost na STK
96,3 %
Ø nájezd (medián)
155 230 km
Dovezeno (66 ks)
51 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 590 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 42 842 Kčmedián 46 870 Kčdo 50 320 Kč

Ročník 2007 Volva S40 má v českých registrech 129 vozů. V provozu zůstává 113 vozů (87,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 66 vozů (51,2 %).

Ročník 200796,3 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

Volva S40 2007 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
18 let93,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Nafta 80 kW (30,2 %), 2.0 Nafta 100 kW (24,0 %), 1.8 Benzín 92 kW (17,8 %).

Barevně převládá černá (18,6 %), druhá nejčastější je černá-metal (14,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 590 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 155 230 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 102 978 až 214 343 km. To odpovídá asi 8 170 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (40,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (51,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku20427,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18925,7 %
Brzdové zařízení15821,5 %
Výhledy658,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav628,4 %
Řízení567,6 %

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
83×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
63×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
56×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
53×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
48×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
43×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
34×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
31×

Cenový odhad

42 842
od Kč
46 870
medián Kč
50 320
do Kč

Při nájezdu kolem 343 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
250 000 km59 000 Kč
300 000 km50 000 Kč
350 000 km47 000 Kč
400 000 km40 000 Kč
450 000 km40 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volvo S40 ročníku 2007 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 46 870 Kč (při mediánovém nájezdu 342 964 km). Běžné rozpětí je od 42 842 do 50 320 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 80 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 36 337 Kč.

S nájezdem 250 000 km vychází odhad na 59 000 Kč, s nájezdem 450 000 km na 40 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volva S40 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo21,2 % · 14 vozidel
  • Belgie15,2 % · 10 vozidel
  • Rakousko13,6 % · 9 vozidel
  • Švédsko12,1 % · 8 vozidel
  • Itálie7,6 % · 5 vozidel
  • ostatní země16,7 % · 11 vozidel
  • země neurčena13,6 % · 9 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha11,1 % · 176 prohlídek
  • Středočeský kraj9,4 % · 149 prohlídek
  • Jihomoravský kraj7,0 % · 112 prohlídek
  • ostatní72,5 % · 1 153 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá18,6 % · 24 vozidel
  • Černá metalíza14,0 % · 18 vozidel
  • Modrá metalíza13,2 % · 17 vozidel
  • Šedá metalíza11,6 % · 15 vozidel
  • Zelená metalíza8,5 % · 11 vozidel
  • ostatní34,1 % · 44 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
62,9 %
evidováno u 112 vozů
Tažné zařízení
14,6 %
evidováno u 26 vozů
Katalyzátor
6,2 %
evidováno u 11 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 47,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2007 patří u S40 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Volva S40

Proklepněte konkrétní Volvo S40 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.