Volvo S40 2006
Způsobilé na 30 dnů 2,7 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 1 413 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 55 000 Kčmedián 65 000 Kčdo 86 000 Kč
Volvo S40 ročníku 2006 má v ČR 121 vozů. V provozu jich zůstává 90 vozů (74,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 47,1 % (57 vozů).
Jak ročník stárne
Volva S40 2006 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 18 let | 87,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 100 kW (37,2 %), 1.6 Nafta 80 kW (34,7 %), 1.8 Benzín 92 kW (11,6 %).
Barevně převládá modrá-metal (17,4 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (16,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 413 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2005 (94,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 173 863 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 120 589 až 225 363 km. To odpovídá asi 8 693 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (34,2 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (47,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 274 | 29,3 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 222 | 23,7 % |
| Brzdové zařízení | 191 | 20,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 80 | 8,6 % |
| Řízení | 62 | 6,6 % |
| Obtěžování okolí | 56 | 6,0 % |
| Výhledy | 50 | 5,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2006
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 100 kW | 45 | 96,5 % | 75 000 Kč |
| 1.6 Nafta 80 kW | 42 | 97,4 % | 65 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 189 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 105 000 Kč |
| 150 000 km | 78 000 Kč |
| 200 000 km | 60 000 Kč |
| 250 000 km | 51 000 Kč |
| 300 000 km | 43 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volvo S40 ročníku 2006 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 65 000 Kč (při mediánovém nájezdu 189 082 km). Běžné rozpětí je od 55 000 do 86 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 98 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 36 315 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 105 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 43 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volva S40 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Belgie17,5 % · 10 vozidel
- Itálie17,5 % · 10 vozidel
- Rakousko8,8 % · 5 vozidel
- Francie5,3 % · 3 vozidla
- Nizozemsko3,5 % · 2 vozidla
- ostatní země19,3 % · 11 vozidel
- země neurčena28,1 % · 16 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha9,7 % · 137 prohlídek
- Moravskoslezský kraj9,5 % · 134 prohlídek
- Středočeský kraj9,1 % · 129 prohlídek
- ostatní71,7 % · 1 013 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Modrá metalíza17,4 % · 21 vozidel
- Stříbrná metalíza16,5 % · 20 vozidel
- Šedá metalíza10,7 % · 13 vozidel
- Černá metalíza9,1 % · 11 vozidel
- Modrá7,4 % · 9 vozidel
- ostatní38,8 % · 47 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 42,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2006 patří u S40 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Volvo S40 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.