Volkswagen T-Cross 2024

Evidováno
84
Způsobilost na STK
98,7 %
Ø nájezd (medián)
5 486 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 1,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti, z 157 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 479 408 Kčmedián 539 000 Kčdo 578 678 Kč

Ročník 2024 Volkswagenu T-Cross má v českých registrech 84 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 82 vozů (97,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 1 vůz (1,2 %).

Ročník 202498,7 %
Model celkem99,0 %
Značka celkem94,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 85 kW (60,7 %), 1.5 Benzín 110 kW (20,2 %), 1.0 Benzín 70 kW (10,7 %).

Barevně převládá šedá (26,2 %), druhá nejčastější je červená (20,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 157 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 98,7 %. Model jako celek dosahuje 99,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,3 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 5 486 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 3 006 až 13 467 km. To odpovídá asi 2 743 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (44,9 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (1,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×
2
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
1×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 85 kW5197,9 %519 010 Kč

Cenový odhad

479 408
od Kč
539 000
medián Kč
578 678
do Kč

Při nájezdu kolem 21 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km535 000 Kč
50 000 km506 000 Kč
75 000 km487 000 Kč
100 000 km453 000 Kč
125 000 km429 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen T-Cross ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 539 000 Kč (při mediánovém nájezdu 21 000 km). Běžné rozpětí je od 479 408 do 578 678 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 616 794 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 434 803 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 535 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 429 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu T-Cross 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha14,0 % · 22 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,2 % · 16 prohlídek
  • Jihočeský kraj7,0 % · 11 prohlídek
  • ostatní68,8 % · 108 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá26,2 % · 22 vozidel
  • Červená20,2 % · 17 vozidel
  • Žlutá20,2 % · 17 vozidel
  • Bílá13,1 % · 11 vozidel
  • Černá9,5 % · 8 vozidel
  • ostatní10,7 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
12,4 %
evidováno u 89 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,9 %EURO 4 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 718 vozů Volkswagenu T-Cross 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
58,1 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
77,7 %
vyvezeno 22,0 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Volkswagenu T-Cross

Proklepněte konkrétní Volkswagen T-Cross 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.