Volkswagen T-Cross 2019

Evidováno
144
Způsobilost na STK
98,5 %
Ø nájezd (medián)
35 206 km
Dovezeno (13 ks)
9 %

Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti, z 485 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 305 660 Kčmedián 344 363 Kčdo 381 412 Kč

Pro Volkswagen T-Cross ročníku 2019 eviduje registr 144 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 128 vozů (88,9 %), dovoz tvoří 9,0 % ročníku (13 vozů).

Ročník 201998,5 %
Model celkem99,0 %
Značka celkem94,2 %

Jak ročník stárne

Volkswagenu T-Cross 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,8 % -
6 let99,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 85 kW (80,6 %), 1.0 Benzín 70 kW (15,3 %), 1.6 Nafta 70 kW (4,2 %).

Barevně převládá šedá (28,5 %), druhá nejčastější je bílá (22,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 485 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,5 %. Model jako celek dosahuje 99,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 98,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 35 206 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 18 142 až 58 998 km. To odpovídá asi 5 029 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (43,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (9,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
17×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
15×
3
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
5×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.4
5×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
5×
6
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
5×
7
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.3.1.1
3×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
3×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 85 kW11698,2 %380 000 Kč

Cenový odhad

305 660
od Kč
344 363
medián Kč
381 412
do Kč

Při nájezdu kolem 77 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km381 000 Kč
50 000 km363 000 Kč
75 000 km346 000 Kč
100 000 km329 000 Kč
125 000 km321 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Volkswagen T-Cross ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 344 363 Kč (při mediánovém nájezdu 76 718 km). Běžné rozpětí je od 305 660 do 381 412 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 419 930 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 262 606 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 381 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 321 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Volkswagenu T-Cross 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo46,2 % · 6 vozidel
  • Belgie7,7 % · 1 vozidlo
  • Dánsko7,7 % · 1 vozidlo
  • Francie7,7 % · 1 vozidlo
  • Itálie7,7 % · 1 vozidlo
  • ostatní země23,1 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha31,5 % · 153 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,4 % · 99 prohlídek
  • Středočeský kraj20,2 % · 98 prohlídek
  • ostatní27,8 % · 135 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá28,5 % · 41 vozidel
  • Bílá22,9 % · 33 vozidel
  • Oranžová15,3 % · 22 vozidel
  • Modrá12,5 % · 18 vozidel
  • Zelená9,0 % · 13 vozidel
  • ostatní11,8 % · 17 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
10,6 %
evidováno u 64 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 38,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 604 vozů Volkswagenu T-Cross 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
65,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,5 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
66,4 %
vyvezeno 33,3 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky Volkswagenu T-Cross

Proklepněte konkrétní Volkswagen T-Cross 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.