Volkswagen T-Cross 2023
Způsobilé na 30 dnů 0,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti, z 149 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 373 929 Kčmedián 412 372 Kčdo 479 991 Kč
Ročník 2023 Volkswagenu T-Cross má v českých registrech 75 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 68 vozů (90,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 5 vozů (6,7 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 81 kW (70,7 %), 1.5 Benzín 110 kW (16,0 %), 1.0 Benzín 70 kW (13,3 %).
Nejčastější barva je šedá (40,0 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 149 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,3 %. Model jako celek dosahuje 99,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 99,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,7 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 10 267 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 2 544 až 25 434 km. To odpovídá asi 3 422 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (57,0 %), pak následují Plzeňský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (6,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit další 1 závaduSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2023
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 81 kW | 53 | 100,0 % | 410 139 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 44 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 429 000 Kč |
| 50 000 km | 405 000 Kč |
| 75 000 km | 387 000 Kč |
| 100 000 km | 366 000 Kč |
| 125 000 km | 350 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen T-Cross ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 412 372 Kč (při mediánovém nájezdu 44 082 km). Běžné rozpětí je od 373 929 do 479 991 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 530 238 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 347 328 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 429 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 350 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu T-Cross 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo60,0 % · 3 vozidla
- Francie20,0 % · 1 vozidlo
- Rakousko20,0 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha38,3 % · 57 prohlídek
- Plzeňský kraj17,4 % · 26 prohlídek
- Středočeský kraj11,4 % · 17 prohlídek
- ostatní32,9 % · 49 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá40,0 % · 30 vozidel
- Černá17,3 % · 13 vozidel
- Bílá16,0 % · 12 vozidel
- Modrá14,7 % · 11 vozidel
- Zelená6,7 % · 5 vozidel
- ostatní5,3 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 713 vozů Volkswagenu T-Cross 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Volkswagen T-Cross 2023
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.