Volkswagen Arteon 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti, z 908 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 418 500 Kčmedián 459 800 Kčdo 547 650 Kč
V roce 2017 eviduje registr Volkswagenu Arteonu 177 vozů. V provozu jich zůstává 168 vozů (94,9 %); ze zahraničí dovezeno 48 vozů (27,1 %).
Jak ročník stárne
Volkswagenu Arteonu 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 0,5 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,8 % | - |
| 6 let | 96,9 % | - |
| 8 let | 97,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 176 kW (58,2 %), 2.0 Nafta 110 kW (23,2 %), 2.0 Benzín 206 kW (13,0 %).
Barevně převládá bílá (26,6 %), druhá nejčastější je šedá (26,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 908 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,9 %. Model jako celek dosahuje 98,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 97,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 111 344 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 72 892 až 152 069 km. To odpovídá asi 12 372 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,3 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 176 kW | 103 | 97,8 % | 445 000 Kč |
| 2.0 Nafta 110 kW | 41 | 97,9 % | 455 068 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 161 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 656 000 Kč |
| 100 000 km | 527 000 Kč |
| 150 000 km | 473 000 Kč |
| 200 000 km | 413 000 Kč |
| 250 000 km | 390 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Volkswagen Arteonu ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 459 800 Kč (při mediánovém nájezdu 160 500 km). Běžné rozpětí je od 418 500 do 547 650 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 639 999 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 393 471 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 656 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 390 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Volkswagenu Arteonu 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo75,0 % · 36 vozidel
- Belgie4,2 % · 2 vozidla
- Francie4,2 % · 2 vozidla
- Slovensko4,2 % · 2 vozidla
- Švédsko4,2 % · 2 vozidla
- ostatní země8,3 % · 4 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha44,1 % · 400 prohlídek
- Středočeský kraj26,5 % · 241 prohlídek
- Moravskoslezský kraj24,4 % · 222 prohlídek
- ostatní5,0 % · 45 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá26,6 % · 47 vozidel
- Šedá26,0 % · 46 vozidel
- Černá22,6 % · 40 vozidel
- Žlutá18,1 % · 32 vozidel
- Červená5,6 % · 10 vozidel
- ostatní1,1 % · 2 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 69,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Volkswagen Arteon 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.