Volkswagen Arteon 2017
2.0 Nafta 176 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Středně objemový turbodiesel je v této výkonové třídě typická volba pro dálkaře a řidiče s vysokým ročním nájezdem. Točivý moment přichází nízko a spotřeba zůstává rozumná.
U dieselů v tomto stáří je klíčové prověřit stav DPF filtru, EGR ventilu, vstřikovačů a systému common-rail. Servisní historie s doloženými výměnami oleje a paliva je zásadní.
Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 551 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 406 171 Kčmedián 445 000 Kčdo 512 542 Kč
2.0 Nafta 176 kW je první nejpočetnější motorizace u Volkswagenu Arteonu ročníku 2017. V registrech je evidováno 103 vozů (58,2 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CUA (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 98,9 % |
| 100-200 000 km | 97,5 % |
| 200-300 000 km | 94,1 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,8 % (551 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2017 (ročník průměrně 97,9 %).
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 103 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:
Další motorizace Volkswagenu Arteonu 2017
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 167 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 649 000 Kč |
| 100 000 km | 512 000 Kč |
| 150 000 km | 459 000 Kč |
| 200 000 km | 398 000 Kč |
| 250 000 km | 376 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 176 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 445 000 Kč (při typickém nájezdu 167 259 km). Běžné rozmezí je 406 171–512 542 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2017 (459 800 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 649 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 376 000 Kč.