Suzuki Alto 2011

Evidováno
160
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
57 294 km
Dovezeno (8 ks)
5 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 1 239 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2011 eviduje registr Suzuki Alta 160 vozů. Jde zároveň o rok s nejvyšším počtem registrací tohoto modelu v ČR. V provozu jich zůstává 143 vozů (89,4 %); ze zahraničí dovezeno 8 vozů (5,0 %).

Ročník 201197,1 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,9 %

Jak ročník stárne

Suzuki Alta 2011 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 2,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,8 % -
6 let97,0 % -
8 let97,6 % -
10 let97,5 % -
12 let95,1 % -
14 let95,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 50 kW (98,1 %), 1.0 Benzín+LPG 50 kW (1,9 %).

Barevně převládá modrá-metal (16,9 %), druhá nejčastější je červená (8,8 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 239 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2011 mělo plnou způsobilost 97,1 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy o 4,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 57 294 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 32 985 až 89 259 km. To odpovídá asi 3 820 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (42,3 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (5,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku31634,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení27730,5 %
Brzdové zařízení18220,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav727,9 %
Výhledy606,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
120×
2
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
101×
3
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
83×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
72×
5
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
70×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
63×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
38×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
31×

Motorizace ročníku 2011

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 50 kW15797,4 %77 450 Kč

Z registru vozidel

Složení Suzuki Alta 2011 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo62,5 % · 5 vozidel
  • Dánsko12,5 % · 1 vozidlo
  • Francie12,5 % · 1 vozidlo
  • Itálie12,5 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj15,0 % · 186 prohlídek
  • Ústecký kraj11,3 % · 140 prohlídek
  • Středočeský kraj9,2 % · 114 prohlídek
  • ostatní64,5 % · 799 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza16,9 % · 27 vozidel
  • Červená8,8 % · 14 vozidel
  • Bílá7,5 % · 12 vozidel
  • Šedá metalíza7,5 % · 12 vozidel
  • Zelená metalíza7,5 % · 12 vozidel
  • ostatní51,9 % · 83 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
57,5 %
evidováno u 111 vozů
Katalyzátor
13,5 %
evidováno u 26 vozů
Tažné zařízení
8,8 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 49,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 99,0 %EURO 6 · 1,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2011 patří u Alta k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 4,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Suzuki Alta

Proklepněte konkrétní Suzuki Alto 2011

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.