Suzuki Alto 1997

Evidováno
124
Způsobilost na STK
92,1 %
Ø nájezd (medián)
65 296 km
Dovezeno (118 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 5,8 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 482 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Suzuki Alto ročníku 1997 má v ČR 124 vozů. V provozu jich zůstává 13 vozů (10,5 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 95,2 % (118 vozů).

Ročník 199792,1 %
Model celkem93,1 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 40 kW (56,5 %), 1.0 Benzín (36,3 %), 1.0 Benzín 39 kW (7,3 %).

Barevně převládá červená-základní (28,2 %), druhá nejčastější je modrá-metal (24,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 482 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 92,1 %. Model jako celek dosahuje 93,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 65 296 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 33 743 až 90 221 km. To odpovídá asi 2 252 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (39,6 %), pak následují Královéhradecký kraj a Liberecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (95,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku46249,3 %
Brzdové zařízení26928,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení10711,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav9910,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
179×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
107×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
80×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
58×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
54×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
46×
7
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
36×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
33×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 40 kW7093,8 %–

Z registru vozidel

Složení Suzuki Alta 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie4,2 % · 5 vozidel
  • Rakousko4,2 % · 5 vozidel
  • Německo3,4 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)2,5 % · 3 vozidla
  • země neurčena85,6 % · 101 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj15,8 % · 76 prohlídek
  • Královéhradecký kraj13,9 % · 67 prohlídek
  • Liberecký kraj10,2 % · 49 prohlídek
  • ostatní60,2 % · 290 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní28,2 % · 35 vozidel
  • Modrá metalíza24,2 % · 30 vozidel
  • Modrá tmavá17,7 % · 22 vozidel
  • Bílá10,5 % · 13 vozidel
  • Modrá základní4,8 % · 6 vozidel
  • ostatní14,5 % · 18 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
29,4 %
evidováno u 37 vozů
Tažné zařízení
5,6 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 2,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Suzuki Alta

Proklepněte konkrétní Suzuki Alto 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.