Simca 1301 Speciál 1975

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 155 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
155
Způsobilost na STK
95,6 %
Dovezeno (108 ks)
70 %

Způsobilé na 30 dnů 3,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 53 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 15,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Simcu 1301 Speciál ročníku 1975 eviduje registr 155 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. Aktivně jezdí 32 vozů (20,6 %), dovoz tvoří 69,7 % ročníku (108 vozů).

Ročník 197595,6 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (96,1 %), 1.3 Benzín 52 kW (3,9 %).

Barevně převládá červená-základní (13,5 %), druhá nejčastější je bílá (11,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 53 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1975 mělo plnou způsobilost 95,6 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,4 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1974 (93,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Nejčastěji se tento model objevuje v Jihomoravském kraji.

Vysoký podíl dovozů (69,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Nejčastější závady STK

1
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
1×
2
Netěsnost převodky řízení.
Řízení · kód 2.1.1.5.1
1×
3
Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.4.1
1×
Zobrazit další 1 závadu
4
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×

Z registru vozidel

Složení Simcy 1301 Speciál 1975 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Slovensko0,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena99,1 % · 107 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj5,7 % · 3 prohlídky
  • Olomoucký kraj1,9 % · 1 prohlídka
  • ostatní92,5 % · 49 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní13,5 % · 21 vozidel
  • Bílá11,0 % · 17 vozidel
  • Oranžová základní10,3 % · 16 vozidel
  • Červená tmavá7,7 % · 12 vozidel
  • Zelená základní7,7 % · 12 vozidel
  • ostatní49,7 % · 77 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
32,7 %
evidováno u 52 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Simcy 1301 Speciál

Proklepněte konkrétní Simcu 1301 Speciál 1975

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.