Simca 1301 Speciál 1972

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 344 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
344
Způsobilost na STK
93,6 %
Dovezeno (257 ks)
75 %

Způsobilé na 30 dnů 1,8 % · Nezpůsobilé 3,6 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 55 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 14,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1972 Simcy 1301 Speciál má v českých registrech 344 vozů. Křivka popularity ještě stoupala - vrchol přijde o pár let později. V provozu zůstává 80 vozů (23,3 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 257 vozů (74,7 %).

Ročník 197293,6 %
Model celkem94,1 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (97,7 %), 1.3 Benzín 52 kW (2,3 %).

Barevně převládá bílá (16,9 %), druhá nejčastější je červená-základní (16,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 55 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1972 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,8 % a „Nezpůsobilé“ 3,6 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 6,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1971 (100,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Vysoký podíl dovozů (74,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Z registru vozidel

Složení Simcy 1301 Speciál 1972 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 257 vozidel

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá16,9 % · 58 vozidel
  • Červená základní16,3 % · 56 vozidel
  • Modrá základní14,8 % · 51 vozidel
  • Modrá metalíza10,5 % · 36 vozidel
  • Modrá tmavá4,7 % · 16 vozidel
  • ostatní36,9 % · 127 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
22,7 %
evidováno u 78 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Jiné ročníky Simcy 1301 Speciál

Proklepněte konkrétní Simcu 1301 Speciál 1972

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.