Simca
modely a spolehlivost v ČR
V evidenci od ročníku 1932 po ročník 1999.
Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 3 104 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V evidenci silničních vozidel ČR má Simca 12 257 vozidel; v aktivním provozu z nich zůstává 21,5 %. Podle počtu vozidel je 38. mezi 161 značkami, které tu sledujeme.
Spolehlivost v praxi
Výsledky Simcy na STK jsou v normě - plnou způsobilost má 93,9 % z 3 104 prohlídek, což odpovídá běžnému stáří těchto vozů.
Plnou způsobilost mělo 93,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Rozdíly mezi modely jsou velké. Nejlépe si vede 1307 GLS s 95,8 %, zatímco u 1301 (92,1 %) je plná způsobilost nižší. Rozdíl 3,7 procentního bodu není při výběru ojetiny zanedbatelný, ale odráží i různé stáří vozů, ne jen kvalitu samotných modelů.
Modely Simcy v evidenci
Seřazeno podle počtu vozidel v evidenci, který ukazuje i číslo v rohu karty.
Rozpis podle modelů pokrývá 11 960 vozů Simcy z celkového počtu 12 257: uvádíme jen nejčastější modely.
1301 Speciál
3 4441300 TB
1 602Aronde
1 4241301
1 4191307 GLS
1 1031501
8491308
533Chrysler
393Talbot
2201000
1791610
1691500
1481100
1141300
791307
67Matra
67Ariane
64Horizon
44Elysée
31Monaco
11Nejčastější modely
Nejčastější model značky je 1301 Speciál s 3 406 vozy, což je 27,8 % všech jejích vozů v registru. Druhý nejpočetnější Aronde přispívá dalšími 1 400 vozy.
Zbylé modely dohromady tvoří 60,8 %. Značka se tedy neopírá jen o jeden model.
Registrace Simcy v čase
První registrace v ČR od roku 1990 podle paliva, včetně dovezených ojetin. Starší než rok 1990 neuvádíme, evidence za ně není srovnatelná. Nejnovější rok nemusí být úplný.
Další roky zobrazíte pomocí tlačítek nad grafem.
Přesné počty podle roku a paliva
| Rok | Benzín | Celkem |
|---|---|---|
| 2022 | Benzín2 | Celkem2 |
| 2023 | Benzín5 | Celkem5 |
| 2024 | Benzín2 | Celkem2 |
| 2025 | Benzín2 | Celkem2 |
| 2026 | Benzín1 | Celkem1 |
Kde procházejí technickou
Nejčastější barvy
Složení podle druhu vozidla: 12 257 osobních aut (99,9 %) · 5 dodávek (0,0 %) · 1 nákladní vůz (0,0 %) · 1 jiné vozidlo (0,0 %) (čísla nahoře platí pro osobní auta)
Z registru vozidel
Složení vozů Simcy podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Slovensko0,1 % · 5 vozidel
- Švýcarsko0,0 % · 3 vozidla
- Francie0,0 % · 2 vozidla
- Itálie0,0 % · 2 vozidla
- Německo0,0 % · 2 vozidla
- ostatní země0,1 % · 9 vozidel
- země neurčena99,8 % · 9 388 vozidel
Stáří vozů a podíl dovozů
Průměrné stáří vozů značky Simcy v registru je 51,0 roku. Dovezené kusy tvoří 76,8 % všech vozidel - jde o výrazně dovozově orientovanou značku.
Nejvíce dovezených vozů Simcy pochází ze Slovenska (5 vozů) a ze Švýcarska (3 vozy).
Doporučení
Pokud hledáte ojetinu značky Simcy, z dat vychází jako nejspolehlivější volba 1307 GLS s plnou způsobilostí 95,8 %. Průměrné stáří tohoto modelu je 48,8 roku, což hraje ve výsledku roli. U 1301 (92,1 %) bývá plná způsobilost nižší, ale průměrné stáří je 57,5 roku. Část rozdílu je tedy přirozeně vysvětlitelná věkem, ne jen konstrukční kvalitou.
Pokud po přečtení váháte, postup je standardní: prověření VIN, předkupní prohlídka, doložená servisní historie.