Simca 1301 Speciál 1969
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 496 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 33 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1969 eviduje registr Simcy 1301 Speciál 496 vozů. V provozu jich zůstává 112 vozů (22,6 %); ze zahraničí dovezeno 389 vozů (78,4 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (100,0 %).
Barevně převládá bílá (29,0 %), druhá nejčastější je červená-základní (21,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 33 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1969 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 2,5 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Vysoký podíl dovozů (78,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Z registru vozidel
Složení Simcy 1301 Speciál 1969 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 389 vozidel
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá29,0 % · 144 vozidel
- Červená základní21,8 % · 108 vozidel
- Oranžová pastel5,8 % · 29 vozidel
- Zel žlutá tmavá5,8 % · 29 vozidel
- Zelená základní3,4 % · 17 vozidel
- ostatní34,1 % · 169 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1969 patří u 1301 Speciál k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Simcu 1301 Speciál 1969
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.