Simca 1301 Speciál 1970
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 371 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 8,5 % · Nezpůsobilé 1,1 % (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti, z 94 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Simca 1301 Speciál ročníku 1970 má v ČR 371 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 63 vozů (17,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 78,4 % (291 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín (97,6 %), 1.3 Benzín 52 kW (2,4 %).
Barevně převládá červená-základní (24,0 %), druhá nejčastější je bílá (21,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 94 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1970 mělo plnou způsobilost 88,0 %. Model jako celek dosahuje 94,1 %, tento ročník je tedy o 6,1 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 88,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 8,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1969 (96,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Nejčastěji se tento model objevuje v Praze.
Vysoký podíl dovozů (78,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Nejčastější závady STK
Z registru vozidel
Složení Simcy 1301 Speciál 1970 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- země neurčena100,0 % · 291 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha2,1 % · 2 prohlídky
- Královéhradecký kraj1,1 % · 1 prohlídka
- ostatní96,8 % · 91 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní24,0 % · 89 vozidel
- Bílá21,0 % · 78 vozidel
- Modrá základní10,0 % · 37 vozidel
- Modrá metalíza5,4 % · 20 vozidel
- Modrá světlá4,6 % · 17 vozidel
- ostatní35,0 % · 130 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1970 je mezi ročníky 1301 Speciál podprůměrný. Plná způsobilost je o 6,1 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Simcu 1301 Speciál 1970
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.