Seat Marbella 1997

Evidováno
107
Způsobilost na STK
92,2 %
Ø nájezd (medián)
69 632 km
Dovezeno (102 ks)
95 %

Způsobilé na 30 dnů 4,1 % · Nezpůsobilé 1,9 % (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti, z 271 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1997 Seatu Marbelly má v českých registrech 107 vozů. V provozu zůstává 15 vozů (14,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 102 vozů (95,3 %).

Ročník 199792,2 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.9 Benzín (69,2 %), 0.9 Benzín 30 kW (16,8 %), 0.8 Benzín (14,0 %).

Nejčastější barva je modrá-základní (45,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 271 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 92,2 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 2,6 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,1 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 69 632 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 36 863 až 92 971 km. To odpovídá asi 2 401 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (56,4 %), pak následují Středočeský kraj a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (95,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku24147,1 %
Brzdové zařízení13225,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7915,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení6011,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
77×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
46×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
38×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
30×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
29×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
28×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
27×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
25×

Z registru vozidel

Složení Seatu Marbelly 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,9 % · 5 vozidel
  • země neurčena95,1 % · 97 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj31,0 % · 84 prohlídek
  • Středočeský kraj14,0 % · 38 prohlídek
  • Plzeňský kraj10,0 % · 27 prohlídek
  • ostatní45,0 % · 122 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá základní45,8 % · 49 vozidel
  • Červená základní31,8 % · 34 vozidel
  • Bílá10,3 % · 11 vozidel
  • Modrá světlá2,8 % · 3 vozidla
  • Fialová základní1,9 % · 2 vozidla
  • ostatní7,5 % · 8 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
23,7 %
evidováno u 27 vozů
Tažné zařízení
17,5 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1997 je mezi ročníky Marbelly podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Seatu Marbelly

Proklepněte konkrétní Seat Marbellu 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.