Seat Marbella 1995
Způsobilé na 30 dnů 1,0 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti, z 193 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 28,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Seat Marbellu ročníku 1995 eviduje registr 89 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 4 vozy (4,5 %), dovoz tvoří 78,7 % ročníku (70 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.9 Benzín (91,0 %), 0.9 Benzín 29 kW (9,0 %).
Barevně převládá červená-základní (23,6 %), druhá nejčastější je bílá (18,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 193 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1995 mělo plnou způsobilost 97,8 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 3,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 1,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1994 (96,1 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 70 942 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 727 až 92 000 km. To odpovídá asi 2 288 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (42,6 %), pak následují Královéhradecký kraj a Liberecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (78,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 114 | 58,2 % |
| Brzdové zařízení | 82 | 41,8 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Seatu Marbelly 1995 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo5,7 % · 4 vozidla
- země neurčena94,3 % · 66 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Ústecký kraj20,7 % · 40 prohlídek
- Královéhradecký kraj14,5 % · 28 prohlídek
- Liberecký kraj13,5 % · 26 prohlídek
- ostatní51,3 % · 99 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená základní23,6 % · 21 vozidel
- Bílá18,0 % · 16 vozidel
- Modrá základní16,9 % · 15 vozidel
- Modrá světlá13,5 % · 12 vozidel
- Červená světlá5,6 % · 5 vozidel
- ostatní22,5 % · 20 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 1995 patří u Marbelly k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Seat Marbellu 1995
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.