Seat Marbella 1991

Evidováno
122
Způsobilost na STK
93,8 %
Ø nájezd (medián)
72 320 km
Dovezeno (77 ks)
63 %

Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti, z 262 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 26,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Seat Marbella ročníku 1991 má v ČR 122 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 8 vozů (6,6 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 63,1 % (77 vozů).

Ročník 199193,8 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.8 Benzín (45,9 %), 0.9 Benzín (42,6 %), 0.8 Benzín 25 kW (5,7 %).

Barevně převládá červená-základní (25,4 %), druhá nejčastější je černá (13,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 262 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1991 mělo plnou způsobilost 93,8 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,1 % ze všech prohlídek (celkem 4,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1990 (94,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 72 320 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 39 984 až 88 572 km. To odpovídá asi 2 066 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (43,8 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (63,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku13370,7 %
Brzdové zařízení5529,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
38×
2
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
21×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
15×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
15×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
13×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
11×
8
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
8×

Z registru vozidel

Složení Seatu Marbelly 1991 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Polsko1,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena98,7 % · 76 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj14,9 % · 39 prohlídek
  • Středočeský kraj9,9 % · 26 prohlídek
  • Královéhradecký kraj9,2 % · 24 prohlídek
  • ostatní66,0 % · 173 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní25,4 % · 31 vozidel
  • Černá13,9 % · 17 vozidel
  • Modrá tmavá12,3 % · 15 vozidel
  • Zelená základní11,5 % · 14 vozidel
  • Modrá základní10,7 % · 13 vozidel
  • ostatní26,2 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
26,6 %
evidováno u 33 vozů
Tažné zařízení
13,7 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Seatu Marbelly

Proklepněte konkrétní Seat Marbellu 1991

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.