Seat Marbella 1993

Evidováno
199
Způsobilost na STK
94,3 %
Ø nájezd (medián)
73 717 km
Dovezeno (125 ks)
63 %

Způsobilé na 30 dnů 3,0 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti, z 435 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Seatu Marbelly má v českých registrech 199 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 20 vozů (10,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 125 vozů (62,8 %).

Ročník 199394,3 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.9 Benzín (82,4 %), 0.9 Benzín 29 kW (9,0 %), 0.8 Benzín (8,5 %).

Barevně převládá červená-základní (15,6 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 435 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,3 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (96,3 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 73 717 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 40 793 až 93 769 km. To odpovídá asi 2 234 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Královéhradeckém kraji (35,3 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (62,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku14662,9 %
Brzdové zařízení8637,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
53×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
32×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
31×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
23×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
18×
6
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
16×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
15×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
12×

Z registru vozidel

Složení Seatu Marbelly 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo4,8 % · 6 vozidel
  • Německo (NDR)0,8 % · 1 vozidlo
  • země neurčena94,4 % · 118 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Královéhradecký kraj8,3 % · 36 prohlídek
  • Středočeský kraj7,8 % · 34 prohlídek
  • Ústecký kraj7,4 % · 32 prohlídek
  • ostatní76,6 % · 333 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní15,6 % · 31 vozidel
  • Zelená metalíza14,1 % · 28 vozidel
  • Modrá světlá8,0 % · 16 vozidel
  • Červená světlá7,0 % · 14 vozidel
  • Modrá tmavá7,0 % · 14 vozidel
  • ostatní48,2 % · 96 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
57,5 %
evidováno u 111 vozů
Tažné zařízení
15,0 %
evidováno u 29 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Jiné ročníky Seatu Marbelly

Proklepněte konkrétní Seat Marbellu 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.