Seat Marbella 1996

Evidováno
104
Způsobilost na STK
92,9 %
Ø nájezd (medián)
74 663 km
Dovezeno (95 ks)
91 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 269 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Seat Marbella ročníku 1996 má v ČR 104 vozů. V provozu jich zůstává 8 vozů (7,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 91,3 % (95 vozů).

Ročník 199692,9 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem93,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.9 Benzín (81,7 %), 0.9 Benzín 29 kW (12,5 %), 0.9 Benzín 30 kW (2,9 %).

Barevně převládá modrá-základní (26,9 %), druhá nejčastější je červená-základní (24,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 269 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 5,0 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1995 (97,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 74 663 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 45 761 až 93 561 km. To odpovídá asi 2 489 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Ústeckém kraji (52,8 %), pak následují Jihočeský kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku22844,8 %
Brzdové zařízení13225,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení7614,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav7314,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
84×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
46×
3
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
39×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
38×
5
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
23×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
22×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
22×
8
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
22×

Z registru vozidel

Složení Seatu Marbelly 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo2,1 % · 2 vozidla
  • země neurčena97,9 % · 93 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Ústecký kraj24,2 % · 65 prohlídek
  • Jihočeský kraj11,9 % · 32 prohlídek
  • Pardubický kraj9,7 % · 26 prohlídek
  • ostatní54,3 % · 146 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá základní26,9 % · 28 vozidel
  • Červená základní24,0 % · 25 vozidel
  • Bílá11,5 % · 12 vozidel
  • Červená světlá7,7 % · 8 vozidel
  • Modrá světlá6,7 % · 7 vozidel
  • ostatní23,1 % · 24 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
30,6 %
evidováno u 34 vozů
Tažné zařízení
15,3 %
evidováno u 17 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 75,0 %EURO 1 · 25,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1996 je mezi ročníky Marbelly podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Seatu Marbelly

Proklepněte konkrétní Seat Marbellu 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.