Renault Scenic 2018

1.5 Nafta 81 kW

Kód motoru: K9K F6

Specifikace motoru

Nafta
Palivo
81 kW
Výkon (110 k)
~1 500 cm³
Objem
4 l/100 km
Ø spotřeba
103 g/km
Ø CO₂
184 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 6· Ø hmotnost 1 588 kg· rozvor 2 788 mm· délka 4 591 mm
Zahrnuté varianty paliva: nafta
Evidováno
41
V provozu
39
Způsobilost na STK
98,9 %
STK kontrol
176

Způsobilé na 30 dnů 1,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti, z 176 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 175 000 Kčobvykle 211 000 Kčdo 259 000 Kč

1.5 Nafta 81 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Renaultu Scenicu ročníku 2018. V registrech je evidováno 41 vozů (26,8 % ročníku).

Jde o 1.5 dCi K9K z rodiny Renault K9K.

Tato motorizace98,8 %
Ročník celkem96,9 %
Model celkem95,4 %
Značka celkem92,6 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km97,1 %
100-200 000 km100,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 98,8 % (176 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 96,9 %).

Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,1 % bez plné způsobilosti).

Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.2 Benzín 97 kW (98,2 %).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

11 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 399 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Další motorizace Renaultu Scenicu 2018

Cenový odhad

175 000
od Kč
211 000
obvykle Kč
259 000
do Kč

Při nájezdu kolem 110 000 km, obvyklém pro vozy tohoto stáří podle STK. Odhad z cen srovnatelných vozů.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km263 000 Kč
100 000 km226 000 Kč
150 000 km192 000 Kč
200 000 km167 000 Kč
250 000 km142 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.5 Nafta 81 kW vychází při nájezdu kolem 110 000 km na přibližně 211 000 Kč. Polovina srovnatelných vozů se nabízí mezi 175 000 a 259 000 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 263 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 142 000 Kč.

Doporučení

V ročníku 2018 je to datově bezpečnější varianta.

Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).

Jiné ročníky Renaultu Scenicu

Proklepněte konkrétní Renault Scenic 2018 1.5 Nafta 81 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.