Opel Antara 2009

Evidováno
61
Způsobilost na STK
91,3 %
Ø nájezd (medián)
154 042 km
Dovezeno (18 ks)
30 %

Způsobilé na 30 dnů 7,3 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti, z 620 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Opel Antara ročníku 2009 má v ČR 61 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 48 vozů (78,7 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 29,5 % (18 vozů).

Ročník 200991,3 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (80,3 %), 2.0 Nafta 93 kW (9,8 %), 2.4 Benzín+LPG 103 kW (4,9 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (31,1 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 620 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 8,2 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2008 (93,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 154 042 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 108 988 až 194 498 km. To odpovídá asi 9 061 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku32231,6 %
Brzdové zařízení19719,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení18718,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav15014,7 %
Řízení878,5 %
Výhledy777,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
89×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
84×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
64×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
55×
5
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
50×
6
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
50×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
48×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
42×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW4991,2 %–

Z registru vozidel

Složení Opelu Antary 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo44,4 % · 8 vozidel
  • Itálie33,3 % · 6 vozidel
  • Rakousko11,1 % · 2 vozidla
  • Belgie5,6 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko5,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,8 % · 123 prohlídek
  • Jihomoravský kraj15,0 % · 93 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,8 % · 73 prohlídek
  • ostatní53,4 % · 331 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza31,1 % · 19 vozidel
  • Černá metalíza19,7 % · 12 vozidel
  • Šedá14,8 % · 9 vozidel
  • Černá13,1 % · 8 vozidel
  • Bílá6,6 % · 4 vozidla
  • ostatní14,8 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
49,1 %
evidováno u 53 vozů
ABS
37,0 %
evidováno u 40 vozů
Pohon na plyn
5,6 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 39,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 81,4 %EURO 3 · 16,3 %EURO 5 · 2,3 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2009 je mezi ročníky Antary podprůměrný. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Opelu Antary

Proklepněte konkrétní Opel Antaru 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.