Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2009

Evidováno
97
Způsobilost na STK
92,7 %
Ø nájezd (medián)
262 522 km
Dovezeno (3 ks)
3 %

Způsobilé na 30 dnů 6,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti, z 1 027 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2009 Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L má v českých registrech 97 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu zůstává 84 vozů (86,6 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 3 vozy (3,1 %).

Ročník 200992,7 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 150 kW (100,0 %).

Barevně převládá šedá-metal (22,7 %), druhá nejčastější je černá-metal (20,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 027 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2009 mělo plnou způsobilost 92,7 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,4 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2008 (94,1 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 262 522 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 159 696 až 298 412 km. To odpovídá asi 15 442 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (40,0 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (3,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
4×
2
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
4×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost.
Výhledy · kód 3.4.1.1
2×
5
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
1×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
1×
7
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
1×
8
Množství brzdové kapaliny pod vyznačenou značkou MIN.
Brzdové zařízení · kód 1.1.10.4.1
1×

Motorizace ročníku 2009

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 150 kW9792,7 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2009 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Moravskoslezský kraj0,4 % · 4 prohlídky
  • Hlavní město Praha0,3 % · 3 prohlídky
  • Jihomoravský kraj0,3 % · 3 prohlídky
  • ostatní99,0 % · 1 017 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza22,7 % · 22 vozidel
  • Černá metalíza20,6 % · 20 vozidel
  • Stříbrná metalíza19,6 % · 19 vozidel
  • Šedá15,5 % · 15 vozidel
  • Černá5,2 % · 5 vozidel
  • ostatní16,5 % · 16 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
80,8 %
evidováno u 84 vozů
Tažné zařízení
56,7 %
evidováno u 59 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 46,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,9 %EURO 3 · 2,1 %

Jiné ročníky Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2009

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.