Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2012

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 59 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
59
Způsobilost na STK
94,7 %
Ø nájezd (medián)
259 761 km
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 5,1 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 569 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2012 Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L má v českých registrech 59 vozů. V provozu zůstává 54 vozů (91,5 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 0 vozů (0,0 %).

Ročník 201294,7 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 165 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je hnědá-metal (33,9 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 569 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 94,7 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (96,0 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 259 761 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 177 583 až 311 766 km. To odpovídá asi 18 554 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,6 %), pak následují Jihočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
3×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
2×
3
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
2×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
2×
5
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
1×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
1×
7
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
1×
8
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
1×

Motorizace ročníku 2012

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 165 kW5994,7 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha0,9 % · 5 prohlídek
  • Jihočeský kraj0,4 % · 2 prohlídky
  • Jihomoravský kraj0,4 % · 2 prohlídky
  • ostatní98,4 % · 560 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Hnědá metalíza33,9 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza16,9 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza15,3 % · 9 vozidel
  • Stříbrná metalíza8,5 % · 5 vozidel
  • Hnědá6,8 % · 4 vozidla
  • ostatní18,6 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
80,7 %
evidováno u 71 vozů
Tažné zařízení
62,5 %
evidováno u 55 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 43,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 92,1 %EURO 4 · 5,3 %EURO 6 · 2,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.