Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2007

Evidováno
105
Způsobilost na STK
94,0 %
Ø nájezd (medián)
320 096 km
Dovezeno (6 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 1 233 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L ročníku 2007 eviduje registr 105 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 89 vozů (84,8 %), dovoz tvoří 5,7 % ročníku (6 vozů).

Ročník 200794,0 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 150 kW (100,0 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (32,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 233 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2007 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 320 096 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 269 734 až 362 408 km. To odpovídá asi 16 847 km ročně, tedy standardní osobní provoz (15 až 20 tisíc km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,5 %), pak následují Královéhradecký kraj a Praha.

Podíl dovozů (5,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
22×
2
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
18×
3
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
16×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
15×
5
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
11×
6
Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice.
Brzdové zařízení · kód 1.1.12.2.1
9×
7
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
5×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
5×

Motorizace ročníku 2007

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 150 kW10594,0 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2007 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo33,3 % · 2 vozidla
  • Dánsko16,7 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko16,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena33,3 % · 2 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj1,2 % · 15 prohlídek
  • Královéhradecký kraj1,0 % · 12 prohlídek
  • Hlavní město Praha0,8 % · 10 prohlídek
  • ostatní97,0 % · 1 196 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza32,4 % · 34 vozidel
  • Černá metalíza12,4 % · 13 vozidel
  • Šedá12,4 % · 13 vozidel
  • Modrá metalíza10,5 % · 11 vozidel
  • Červená metalíza8,6 % · 9 vozidel
  • ostatní23,8 % · 25 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
81,7 %
evidováno u 94 vozů
Tažné zařízení
68,7 %
evidováno u 79 vozů
Katalyzátor
5,2 %
evidováno u 6 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 97,8 %EURO 6 · 2,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz VIANO CDI 3.0/L 2007

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.