Mazda MX-3 1996

Evidováno
83
Způsobilost na STK
93,1 %
Ø nájezd (medián)
161 150 km
Dovezeno (60 ks)
72 %

Způsobilé na 30 dnů 4,8 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti, z 398 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1996 eviduje registr Mazdy MX-3 83 vozů. V provozu jich zůstává 30 vozů (36,1 %); ze zahraničí dovezeno 60 vozů (72,3 %).

Ročník 199693,0 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (39,8 %), 1.8 Benzín 95 kW (31,3 %), 1.6 Benzín 79 kW (19,3 %).

Barevně převládá červená-základní (24,1 %), druhá nejčastější je zelená-metal (21,7 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 398 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 5,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 161 150 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 130 000 až 190 373 km. To odpovídá asi 5 372 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (72,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku34446,8 %
Brzdové zařízení18725,4 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12116,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav8311,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
127×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
74×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
69×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
44×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
43×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
34×
7
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
30×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
28×

Z registru vozidel

Složení Mazdy MX-3 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo15,0 % · 9 vozidel
  • Itálie1,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena83,3 % · 50 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,3 % · 65 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,3 % · 45 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,6 % · 42 prohlídek
  • ostatní61,8 % · 246 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní24,1 % · 20 vozidel
  • Zelená metalíza21,7 % · 18 vozidel
  • Modrozel metalíza12,0 % · 10 vozidel
  • Modrá metalíza8,4 % · 7 vozidel
  • Stříbrná metalíza7,2 % · 6 vozidel
  • ostatní26,5 % · 22 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
39,6 %
evidováno u 36 vozů
Katalyzátor
35,2 %
evidováno u 32 vozů
Airbag
27,5 %
evidováno u 25 vozů
Klimatizace
7,7 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 7,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 100,0 %

Jiné ročníky Mazdy MX-3

Proklepněte konkrétní Mazdu MX-3 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.