Mazda MX-3 1994

Evidováno
153
Způsobilost na STK
91,5 %
Ø nájezd (medián)
163 718 km
Dovezeno (89 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 5,5 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 490 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 23,1 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mazdu MX-3 ročníku 1994 eviduje registr 153 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. Aktivně jezdí 34 vozů (22,2 %), dovoz tvoří 58,2 % ročníku (89 vozů).

Ročník 199491,5 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (32,7 %), 1.8 Benzín (24,8 %), 1.8 Benzín 98 kW (22,9 %).

Nejčastější barva je červená-základní (34,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 490 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,5 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1993 (93,2 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 163 718 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 127 025 až 192 783 km. To odpovídá asi 5 116 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (40,2 %), pak následují Středočeský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku28746,7 %
Brzdové zařízení16927,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení9815,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav619,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
99×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
57×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
51×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
37×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
37×
6
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
32×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
23×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
23×

Z registru vozidel

Složení Mazdy MX-3 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo12,4 % · 11 vozidel
  • Rakousko3,4 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)1,1 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena82,0 % · 73 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj13,9 % · 68 prohlídek
  • Středočeský kraj12,7 % · 62 prohlídek
  • Ústecký kraj8,0 % · 39 prohlídek
  • ostatní65,5 % · 321 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní34,0 % · 52 vozidel
  • Černá19,0 % · 29 vozidel
  • Modrozel metalíza9,2 % · 14 vozidel
  • Modrá metalíza8,5 % · 13 vozidel
  • Zelená metalíza8,5 % · 13 vozidel
  • ostatní20,9 % · 32 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
46,9 %
evidováno u 75 vozů
ABS
41,9 %
evidováno u 67 vozů
Airbag
12,5 %
evidováno u 20 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 80,0 %EURO 2 · 20,0 %

Jiné ročníky Mazdy MX-3

Proklepněte konkrétní Mazdu MX-3 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.