Mazda MX-3 1993

Evidováno
172
Způsobilost na STK
93,2 %
Ø nájezd (medián)
168 106 km
Dovezeno (100 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 4,4 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti, z 540 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 20,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Mazdy MX-3 má v českých registrech 172 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 45 vozů (26,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 100 vozů (58,1 %).

Ročník 199393,2 %
Model celkem92,7 %
Značka celkem93,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (33,7 %), 1.8 Benzín (27,9 %), 1.8 Benzín 98 kW (21,5 %).

Nejčastější barva je červená-základní (41,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 540 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 93,2 %. Model jako celek dosahuje 92,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,5 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 93,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,4 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 168 106 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 133 681 až 200 000 km. To odpovídá asi 5 094 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (33,8 %), pak následují Jihomoravský kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,1 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku31545,5 %
Brzdové zařízení18126,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení12918,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav679,7 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
110×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
63×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
54×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
51×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
38×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
30×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
27×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
27×

Z registru vozidel

Složení Mazdy MX-3 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,0 % · 10 vozidel
  • Rakousko3,0 % · 3 vozidla
  • Slovensko1,0 % · 1 vozidlo
  • země neurčena86,0 % · 86 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj9,4 % · 51 prohlídek
  • Středočeský kraj9,4 % · 51 prohlídek
  • Pardubický kraj9,1 % · 49 prohlídek
  • ostatní72,0 % · 389 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní41,3 % · 71 vozidel
  • Černá19,8 % · 34 vozidel
  • Modrozel metalíza15,1 % · 26 vozidel
  • Modrá metalíza5,8 % · 10 vozidel
  • Bílá3,5 % · 6 vozidel
  • ostatní14,5 % · 25 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
45,5 %
evidováno u 81 vozů
ABS
30,9 %
evidováno u 55 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 3,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 83,3 %EURO 2 · 16,7 %

Jiné ročníky Mazdy MX-3

Proklepněte konkrétní Mazdu MX-3 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.