Ford Sierra 1993

Evidováno
134
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
72 928 km
Dovezeno (66 ks)
49 %

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 4,3 % bez plné způsobilosti, z 306 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 24,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 Fordu Sierry má v českých registrech 134 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu zůstává 27 vozů (20,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 66 vozů (49,3 %).

Ročník 199394,4 %
Model celkem94,5 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Sierry 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let85,2 % -
18 let91,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín (74,6 %), 1.8 Nafta (6,7 %), 2.0 Benzín 85 kW (4,5 %).

Barevně převládá bílá (18,7 %), druhá nejčastější je červená-základní (14,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 306 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 4,2 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,3 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 72 928 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 44 910 až 116 524 km. To odpovídá asi 2 210 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (41,1 %), pak následují Praha a Plzeňský kraj.

Vysoký podíl dovozů (49,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku83445,2 %
Brzdové zařízení43123,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav21511,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení1739,4 %
Řízení1317,1 %
Výhledy633,4 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
270×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
169×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
137×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
96×
5
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
88×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
85×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
75×
8
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
63×

Z registru vozidel

Složení Fordu Sierry 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo1,5 % · 1 vozidlo
  • Rakousko1,5 % · 1 vozidlo
  • země neurčena97,0 % · 64 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj41,1 % · 205 prohlídek
  • Hlavní město Praha36,7 % · 183 prohlídek
  • Plzeňský kraj22,2 % · 111 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá18,7 % · 25 vozidel
  • Červená základní14,9 % · 20 vozidel
  • Šedá metalíza11,9 % · 16 vozidel
  • Modrá metalíza10,4 % · 14 vozidel
  • Stříbrná6,7 % · 9 vozidel
  • ostatní37,3 % · 50 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
44,7 %
evidováno u 119 vozů
Katalyzátor
32,0 %
evidováno u 85 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 1,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 75,0 %EURO 2 · 25,0 %

Jiné ročníky Fordu Sierry

Proklepněte konkrétní Ford Sierru 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.