Ford Kuga 2024

Evidováno
244
Způsobilost na STK
99,0 %
Ø nájezd (medián)
14 931 km
Dovezeno (10 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 0,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti, z 426 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 552 782 Kčmedián 677 678 Kčdo 735 455 Kč

V roce 2024 eviduje registr Fordu Kugy 244 vozů. V provozu jich zůstává 233 vozů (95,5 %); ze zahraničí dovezeno 10 vozů (4,1 %).

Ročník 202499,0 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Benzín 111 kW (47,5 %), 2.5 Benzín 112 kW (27,5 %), 1.5 Benzín 137 kW (16,4 %).

Barevně převládá zelená (27,9 %), druhá nejčastější je šedá (27,0 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 426 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,0 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy o 2,9 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,9 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 14 931 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 8 379 až 23 105 km. To odpovídá asi 7 465 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (46,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (4,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
6×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×

Motorizace ročníku 2024

MotorPočetSTK~cena
2.5 Benzín 111 kW11698,1 %515 338 Kč
2.5 Benzín 112 kW67100,0 %684 950 Kč
1.5 Benzín 137 kW40100,0 %601 695 Kč

Cenový odhad

552 782
od Kč
677 678
medián Kč
735 455
do Kč

Při nájezdu kolem 16 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km656 000 Kč
50 000 km600 000 Kč
75 000 km554 000 Kč
100 000 km525 000 Kč
125 000 km439 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Kugy ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 677 678 Kč (při mediánovém nájezdu 16 000 km). Běžné rozpětí je od 552 782 do 735 455 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 799 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 527 007 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 656 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 439 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Kugy 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo70,0 % · 7 vozidel
  • Dánsko10,0 % · 1 vozidlo
  • Francie10,0 % · 1 vozidlo
  • Rakousko10,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha18,1 % · 77 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj12,0 % · 51 prohlídek
  • Středočeský kraj9,2 % · 39 prohlídek
  • ostatní60,8 % · 259 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená27,9 % · 68 vozidel
  • Šedá27,0 % · 66 vozidel
  • Modrá18,9 % · 46 vozidel
  • Bílá12,7 % · 31 vozidel
  • Červená8,6 % · 21 vozidel
  • ostatní4,9 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
19,7 %
evidováno u 391 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,1 %EURO 1 · 0,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 980 vozů Fordu Kugy 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
72,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
59,4 %
vyvezeno 40,5 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2024 patří u Kugy k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fordu Kugy

Proklepněte konkrétní Ford Kugu 2024

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.