Ford Kuga 2016

Evidováno
245
Způsobilost na STK
97,3 %
Ø nájezd (medián)
104 663 km
Dovezeno (122 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti, z 1 219 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 212 250 Kčmedián 239 450 Kčdo 276 791 Kč

Ford Kuga ročníku 2016 má v ČR 245 vozů. V provozu jich zůstává 236 vozů (96,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 49,8 % (122 vozů).

Ročník 201697,3 %
Model celkem96,1 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu Kugy 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 0,9 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,4 %40 000 až 90 000 km
6 let97,1 %60 000 až 130 000 km
8 let96,3 %80 000 až 160 000 km
10 let96,5 %100 000 až 180 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 110 kW (55,5 %), 1.5 Benzín 110 kW (23,7 %), 2.0 Nafta 132 kW (14,7 %).

Nejčastější barva je šedá (33,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 219 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,3 %. Model jako celek dosahuje 96,1 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,7 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 104 663 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 66 503 až 146 971 km. To odpovídá asi 10 466 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (34,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (49,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku23225,2 %
Brzdové zařízení16818,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení15917,3 %
Výhledy12813,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav909,8 %
Identifikace vozidla727,8 %
Řízení707,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
107×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
92×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
88×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
69×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
58×
6
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
46×
7
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
40×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
33×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2016

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 110 kW13697,6 %244 450 Kč
1.5 Benzín 110 kW5897,2 %237 993 Kč

Cenový odhad

212 250
od Kč
239 450
medián Kč
276 791
do Kč

Při nájezdu kolem 165 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km322 000 Kč
100 000 km277 000 Kč
150 000 km245 000 Kč
200 000 km212 000 Kč
250 000 km189 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford Kugy ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 239 450 Kč (při mediánovém nájezdu 165 340 km). Běžné rozpětí je od 212 250 do 276 791 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 299 700 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 183 180 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 322 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 189 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu Kugy 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo69,7 % · 85 vozidel
  • Itálie8,2 % · 10 vozidel
  • Francie7,4 % · 9 vozidel
  • Rakousko4,1 % · 5 vozidel
  • Belgie1,6 % · 2 vozidla
  • ostatní země4,9 % · 6 vozidel
  • země neurčena4,1 % · 5 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj34,7 % · 616 prohlídek
  • Jihomoravský kraj33,6 % · 595 prohlídek
  • Hlavní město Praha31,7 % · 562 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá33,5 % · 82 vozidel
  • Bílá25,7 % · 63 vozidel
  • Černá18,0 % · 44 vozidel
  • Červená10,2 % · 25 vozidel
  • Modrá8,2 % · 20 vozidel
  • ostatní4,5 % · 11 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
46,7 %
evidováno u 555 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 59,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,1 %EURO 5 · 1,9 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 188 vozů Fordu Kugy 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
44,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
1,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
92,9 %
vyvezeno 6,8 % · zaniklo 0,1 %

Jiné ročníky Fordu Kugy

Proklepněte konkrétní Ford Kugu 2016

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.