Ford Explorer 1999

Evidováno
80
Způsobilost na STK
86,7 %
Ø nájezd (medián)
204 640 km
Dovezeno (47 ks)
59 %

Způsobilé na 30 dnů 10,7 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 11,9 % bez plné způsobilosti, z 729 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ford Explorer ročníku 1999 má v ČR 80 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. V provozu jich zůstává 37 vozů (46,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 58,8 % (47 vozů).

Ročník 199986,7 %
Model celkem87,0 %
Značka celkem93,2 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.0 Benzín 152 kW (37,5 %), 4.0 Benzín+LPG 152 kW (31,2 %), 4.0 Benzín+LPG 150 kW (13,8 %).

Barevně převládá zelená-tmavá (20,0 %), druhá nejčastější je černá (17,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 729 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1999 mělo plnou způsobilost 86,7 %. Model jako celek dosahuje 87,0 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 86,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 10,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 11,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,9 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1998 (84,7 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 204 640 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 164 413 až 246 616 km. To odpovídá asi 7 579 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (42,3 %), pak následují Jihočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (58,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku78741,1 %
Brzdové zařízení37519,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25413,3 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav22511,7 %
Řízení1397,3 %
Identifikace vozidla774,0 %
Výhledy583,0 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
245×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
231×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
141×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
94×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
86×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
80×
7
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
78×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
67×

Z registru vozidel

Složení Fordu Exploreru 1999 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo19,1 % · 9 vozidel
  • Dánsko2,1 % · 1 vozidlo
  • Lucembursko2,1 % · 1 vozidlo
  • Německo (NDR)2,1 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,1 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena70,2 % · 33 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,9 % · 123 prohlídek
  • Jihočeský kraj12,6 % · 92 prohlídek
  • Hlavní město Praha10,4 % · 76 prohlídek
  • ostatní60,1 % · 438 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Zelená tmavá20,0 % · 16 vozidel
  • Černá17,5 % · 14 vozidel
  • Červená metalíza10,0 % · 8 vozidel
  • Modrá10,0 % · 8 vozidel
  • Zelená metalíza10,0 % · 8 vozidel
  • ostatní32,5 % · 26 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
71,6 %
evidováno u 73 vozů
ABS
66,7 %
evidováno u 68 vozů
Pohon na plyn
45,1 %
evidováno u 46 vozů
Airbag
43,1 %
evidováno u 44 vozů
Katalyzátor
30,4 %
evidováno u 31 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 24,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 96,0 %EURO 3 · 4,0 %

Jiné ročníky Fordu Exploreru

Proklepněte konkrétní Ford Explorer 1999

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.