Fiat Uno 1992

Evidováno
1 917
Způsobilost na STK
94,4 %
Ø nájezd (medián)
134 984 km
Dovezeno (1 105 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,6 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti, z 3 715 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 31,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Fiat Uno ročníku 1992 eviduje registr 1 917 vozů. Vrchol popularity je za námi, registrace postupně ustupují. Aktivně jezdí 235 vozů (12,3 %), dovoz tvoří 57,6 % ročníku (1 105 vozů).

Ročník 199294,4 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Una 1992 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let84,9 % -
18 let85,7 % -
20 let81,3 % -
22 let85,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín (27,6 %), 1.1 Benzín (21,9 %), 1.4 Benzín (16,3 %).

Barevně převládá bílá (14,0 %), druhá nejčastější je černá (13,1 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 3 715 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 94,4 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 94,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 134 984 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 108 675 až 169 931 km. To odpovídá asi 3 970 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (38,5 %), pak následují Jihočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (57,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 19542,6 %
Brzdové zařízení74326,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav34012,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení28210,0 %
Řízení1525,4 %
Výhledy943,3 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
486×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
265×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
243×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
163×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
143×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
128×
7
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
106×
8
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
100×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 33 kW4996,1 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu Una 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo0,6 % · 7 vozidel
  • Itálie0,3 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)0,2 % · 2 vozidla
  • země neurčena98,9 % · 1 093 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj6,1 % · 227 prohlídek
  • Jihočeský kraj4,9 % · 182 prohlídek
  • Jihomoravský kraj4,8 % · 180 prohlídek
  • ostatní84,1 % · 3 126 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá14,0 % · 268 vozidel
  • Černá13,1 % · 251 vozidel
  • Červená základní12,8 % · 245 vozidel
  • Modrá metalíza9,8 % · 188 vozidel
  • Šedá metalíza7,3 % · 140 vozidel
  • ostatní43,0 % · 825 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
43,7 %
evidováno u 853 vozů
Tažné zařízení
17,2 %
evidováno u 336 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 88,9 %EURO 2 · 11,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 951 vozů Fiatu Una 1992 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
5,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
4,3 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
12,5 %
vyvezeno 0,8 % · zaniklo 78,7 %

Jiné ročníky Fiatu Una

Proklepněte konkrétní Fiat Uno 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.