Fiat Fiorino 2009
1.4 Benzín 54 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti, z 1 031 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 57 914 Kčmedián 72 179 Kčdo 74 900 Kč
1.4 Benzín 54 kW je druhá nejpočetnější motorizace u Fiatu Fiorina ročníku 2009. V registrech je evidováno 112 vozů (43,2 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFV.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 95,1 % |
| 100-200 000 km | 92,5 % |
| 200-300 000 km | 93,1 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,1 % (1 031 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 94,5 %).
Plnou způsobilost mělo 94,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 5,6 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 1.2 Nafta 55 kW (94,6 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Fiatu Fiorina 2009
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 135 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 102 000 Kč |
| 100 000 km | 80 000 Kč |
| 150 000 km | 69 000 Kč |
| 200 000 km | 59 000 Kč |
| 250 000 km | 52 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 54 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 72 179 Kč (při typickém nájezdu 135 476 km). Běžné rozmezí je 57 914–74 900 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2009 (65 590 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 102 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 52 000 Kč.