Fiat 500L 2019

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 51 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
51
Způsobilost na STK
98,3 %
Ø nájezd (medián)
40 129 km
Dovezeno (1 ks)
2 %

Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 180 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2019 eviduje registr Fiatu 500L 51 vozů. V provozu jich zůstává 51 vozů (100,0 %); ze zahraničí dovezeno 1 vůz (2,0 %).

Ročník 201998,3 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu 500L 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,0 % -
6 let97,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.4 Benzín 70 kW (84,3 %), 1.4 Benzín 88 kW (9,8 %), 1.6 Nafta 88 kW (5,9 %).

Nejčastější barva je červená (35,3 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 180 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (95,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 40 129 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 25 628 až 58 736 km. To odpovídá asi 5 733 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,5 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Podíl dovozů (2,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
6×
2
Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí.
Výhledy · kód 3.5.1.1
5×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
3×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
3×
5
Kotevní úchyty pro bezpečnostní pás, je-li bezpečnostní pás vyžadován, chybí nebo kotevní úchyty neodpovídají požadavkům.
Jiné vybavení · kód 7.1.1.1.1
2×
6
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
2×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
2×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
2×

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.4 Benzín 70 kW4398,5 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu 500L 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj25,0 % · 45 prohlídek
  • Jihomoravský kraj22,8 % · 41 prohlídek
  • Jihočeský kraj18,9 % · 34 prohlídek
  • ostatní33,3 % · 60 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená35,3 % · 18 vozidel
  • Bílá27,5 % · 14 vozidel
  • Modrá17,6 % · 9 vozidel
  • Šedá13,7 % · 7 vozidel
  • Hnědá5,9 % · 3 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
25,6 %
evidováno u 33 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2019 patří u 500L k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,9 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Fiatu 500L

Proklepněte konkrétní Fiat 500L 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.